Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipské seniory chrání alarmy

Přes šedesát osobních bezpečnostních alarmů rozdala Policie ČR mezi ty krásnolipské seniory, kteří se zúčastnili přednášky týkající se jejich bezpečí.

Osobní alarm, který krásnolipští důchodci dostali, vypadá jako přívěsek na klíče a starší lidé jej mohou využít nejen k osobní obraně před útočníkem a ochraně svých věcí, ale i k přivolání pomoci třeba při zdravotních potížích. Osobní alarm má hlasitou sirénu, která se aktivuje vytržením poutka z přívěsku a tím upozorní okolí. „Pro seniory může být tato krabička s hlasitou sirénou určitou jistotou. V jejich věku už totiž mnohdy nejsou schopni se přiměřeně bránit a vydávaný signál může upozornit jejich okolí,“ zdůraznila Renáta Kučerová z Odlehčovací služby. Přednášku pro seniory pořádala Kostka Krásná Lípa – Odlehčovací služba ve spolupráci s preventivně-informační skupinou děčínské policie. Ta krásnolipské důchodce seznámila nejen s rizikovými situacemi, ale i s tím, jak jim předcházet, a pokud už se do nich dostanou, jak se v nich zachovat.

seniori2

Policejní preventistka Petra Trypesová vysvětlovala krásnolipským seniorům, jak správně používat bezpečnostní alarm. Foto: sp

Tisk Tisk | E-mail E-mail