Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Městská policie Rumburk – z denních záznamů

Kamerový systém chrání obyvatele Rumburku

mestska-policie Během pouhých šesti dnů se díky rumburskému kamerovému systému podařilo zasáhnout proti šesti pachatelům trestných činů, kteří by jinak unikli pozornosti zákona.

V prvním případě se na služebnu městské policie dostavil vyděšený muž, který ve tři hodiny v noci vyplašil ve svém bytě dva cizí muže. Ti se bez problémů, přes zaklapnuté,

ale nezamčené dveře dostali do předsíně bytu a do obývacího pokoje, kde ovšem narazili na rozespalého majitele bytu. Naštěstí vzápětí utekli, majiteli neublížili a ani si nic nestačili odnést. Díky záznamům z kamerového systému se podařilo zjistit poměrně solidní popis obou podezřelých mužů, který již byl předán státní polici k dalšímu pátrání.

Ve druhém případě kamera zachytila dva rozdováděné osmnáctileté mladíky, kteří se v nočních hodinách bavili tím, že ze zaparkovaných automobilů strhávali poklice od kol a rozhazovali je po ulici. Před hlídkou MP, která si na výrostky vzápětí došlápla, se jim utéct nepodařilo, a tak celá věc bude mít dohru u správního orgánu.

A do třetice všeho zlého i dobrého: na základě telefonátu na linku 156 uvízli v hledáčku policejní kamery dva muži, kteří suverénně v dopoledních hodinách v ulici Dlouhá kradli okapy u rodinného domu. Díky kamerovému systému a okamžité spolupráci oznamovatele, hlídek MP a PČR byli pachatelé během několika minut dopadeni.

Lokalita kolem ulic Dlouhá a Sportovní se v únoru stala rájem podivných návštěvníků. Kromě dopadených lupičů okapů zde zasahovali rumburští strážníci ještě několikrát. Nejdříve volala na linku 156 majitelka domu, že jim z oplocené zahrady kdosi ukradl dřevo na topení. Vzhledem k tomu, že to nebylo poprvé, kdy byli majitelé okolních domů okradeni o palivové dříví, převzala celou věc Policie ČR.

O dva dny později volala strážníky další obyvatelka žijící v této oblasti, která si všimla, že za její zahradou v ulici Sportovní se v potoce brouzdají dva muži. Hlídka městské policie dorazila na místo do několika minut a opravdu, uprostřed potoka se v desetistupňových mrazech procházeli dva mladíci. Svou totožnost nemohli prokázat, a tak byli převezeni na služebnu Policie ČR, kde se ukázalo, že oba muži, jednadvacetiletý a třiadvacetiletý, pocházejí z Jiříkova. A oba také vysvětlili své podivné počínání – hledali na dně potoka nějaké železo, které by mohli prodat ve sběrně surovin. Vzhledem k tomu, že se nedopustili žádného trestného činu, byli oba propuštěni. Zda se vrátili zpátky do vody, o tom policejní záznamy mlčí.

Stálo mu to za to?

Ani strážníci se mnohdy nestačí divit nad hloupostí některých lidí. Například 23. února při běžné pochůzce po Dobrovského náměstí nemohl jejich pozornosti uniknout řidič osobního vozidla, který suverénně projel zákazem vjezdu z ulice Fr. Nohy až k restauraci Pod Terasou, kde zaparkoval.

Jakmile vystoupil z auta, strážníci ho upozornili na to, že se dopustil dopravního přestupku, který bude na místě řešen blokovou pokutou. Ale třicetiletý řidič z Jiříkova se pustil se strážníky do debaty a tvrdil, že žádný přestupek nespáchal, že sem může zajíždět, jelikož zde bydlí. Ale tato lež mu nevyšla a strážníci dál trvali na zaplacení pokuty. Řidič ji odmítl zaplatit a nechtěl připustit, že provedl něco zakázaného. Navíc celou vášnivou diskuzi se strážníky prokládal celou řadou peprných vulgarismů, nadávek a agresivních posunků. A tak strážníkům nezbylo nic jiného, než celé to dohadování předat ke správnímu řízení na Městský úřad Rumburk. To, co šlo vyřešit obyčejnou pokutou, nyní bude řešeno zřejmě peněžitým trestem mnohem vyšším, a ještě navíc bude muset viník zaplatit náklady celého řízení. Takže bude muset sáhnout do kapsy hlouběji. Stálo mu to odmlouvání za to?

I s dětským srdíčkem hýbou vášně

Odborníci tvrdí, že i dětská duše dokáže milovat bezmezně a silně, a city zamilovaného dítěte

jsou mnohdy bolestnější a zranitelnější, než dospělého člověka. O tom by mohli vyprávět i strážníci Městské policie v Rumburku, na které se obrátila maminka nezletilé dívky, žákyně jedné rumburské základní školy, kterou po vyučování před školou fyzicky napadla stejně stará spolužačka. Rvačka děvčat se neobešla bez slz, nadávek a škrábanců. Jak se při vyšetřování ukázalo, za celým případem se skrývala láska obou dívek k jednomu chlapci a slepá žárlivost. Vzhledem k věku pachatelky předali strážníci tento citlivý případ s návrhem na odložení přestupkovému oddělení Městského úřadu Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail