Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Městští strážníci se vrátili do školy

Rumburští strážníci znovu zavítali mezi děti. Pro žáky osmých tříd na ZŠ Tyršova připravili přednášku na téma »Jak předejít šikaně«. Navštívili i děti z Mateřské školky Sukova, předvedli jim vybavení strážníků, upozornili je na nebezpečí, které na ně číhá v běžném životě i doma. Na oplátku děti za nimi přišly na návštěvu na služebnu městské policie, kde si mohly prohlédnout kamerový systém, a dokonce pro ně strážníci připravili malou soutěž ve střelbě z maket služebních zbraní.

„Do konce školního roku máme naplánováno ještě několik takových akcí,“ říká ředitel Městské policie Rumburk Miroslav Jeřábek a netají se tím, že by strážníci návštěvy rádi rozšířili i mezi další děti, žáky či studenty. „Máme připraveny přednášky na nejrůznější témata, například »Seznámení s trestnou činností«, pro malé i velké »Jak předejít šikaně«, »Řekni NE drogám« nebo »Bezpečná cesta do školy a školky«. Společně s mým zástupcem jsme absolvovali poměrně dost školení, přednášek a seminářů, a tak můžeme na základě požadavků zástupců škol témata přednášek rozšířit či upravit,“ dodává Miroslav Jeřábek.

Ale i samotní strážníci se musí neustále vzdělávat. V polovině února tak zasedli do školních lavic Střední zdravotnické školy a obchodní akademie v Rumburku, kde absolvovali kurz první pomoci. „Strážníci rumburské městské policie tak mohou lépe provádět prvotní opatření k záchraně života v situacích, kdy jde o lidský život a kdy jsou na místě jako první. Děkujeme vyučujícím uvedené školy za hodnotnou přednášku a předání zkušeností z praxe,“ uvedl ředitel Městské policie Rumburk Miroslav Jeřábek.

mestska1

Rumburští strážníci s dětmi z Mateřské školy Sukova. Foto: archiv mp

Tisk Tisk | E-mail E-mail