Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Podpořte Velikonoční sbírku na pomoc potřebným

adra Rumburk • ADRA Česká republika pořádá ve dnech 19. a 20. dubna jubilejní, již desátý ročník Velikonoční sbírky, který letos zaštítili herec Miroslav Táborský, herečka Táňa Fišerová a Česká Miss 2009 Iveta Lutovská.

Výtěžek sbírky bude jako obvykle rozdělen na tři části. První třetina peněz je určena na podporu domácích projektů, například koordinaci dobrovolníků, zprostředkování poradenství a služeb krizového centra.

Druhá část výtěžku slouží k vytváření pohotovostního fondu, který se využívá v případě okamžité potřeby pomoci, tedy při humanitární pomoci po mimořádných událostech, a to jak u nás, tak v zahraničí. „Uplynulý rok nám ukázal, že se velice rychle mohou přihodit věci, které si žádají pomoc prakticky celého světa, a to hned. S prodlužujícím se časem se prohlubují utržené rány, a proto cítím, že nejdůležitější je být připraven,“ nechal se slyšet Miroslav Táborský, patron humanitární pomoci z Velikonoční sbírky. V roce 2010 ADRA pomohla z těchto zdrojů například při likvidaci škod během srpnových povodní v severních Čechách.

Třetí třetina je věnována dlouhodobým rozvojovým projektům v zahraničí. „Díky vlastní zkušenosti ve zdravotnickém zařízení ADRA v Keni vím, že peníze putují správným směrem a přesvědčila jsem se, že pomáhají. Jsem ráda, že nejsme lhostejní. Každou korunou, kterou přispíváme, zkvalitňujeme život i lékařskou péči v chudých zemích,“ řekla Iveta Lutovská.

Sbírka bude probíhat v desítkách měst na území celé České republiky. Ve středu 20. 4. proběhne také v Rumburku, a to za pomoci dobrovolníků z řad studentů gymnázia. Každý sběrač bude oblečen ve světle modrém tričku s logem ADRA a označen jmenovkou.

Za minimální částku 30 Kč obdrží každý dárce symbolický dárek – magnetku s fotografií z projektu organizace ADRA.

Tisk Tisk | E-mail E-mail