Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk se zapsal do historie českého fotbalu

Rumburk • Historicky první pobočka Fanklubu české fotbalové reprezentace byla otevřena v pátek 22. dubna v Rumburku, a tím, kdo mezi prvními připil při zahajovacím ceremoniálu na její úspěch, nebyl nikdo menší než bývalý český fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer.

Za tímto počinem, který se zapíše do dějin fotbalové historie, stojí jména tří Severočechů – fotbalového nadšence Milana Jirouta z Rumburku, Kamila Veselého, bývalého Rumburáka a současného manažera Fanklubu české fotbalové reprezentace, a Vladimíra Šmicera, rodáka z Děčína, bývalého fotbalového reprezentanta, manažera české fotbalové reprezentace a čestného předsedy Fanklubu.

Aby Češi byli vidět

Nápad založit pobočku Fanklubu v Rumburku se zrodil v hlavě Milana Jirouta: „Chtěli jsme něco udělat nejen pro náš národní tým, ale také pro naše rumburské fanoušky. Členství v klubu by je mělo nejen stmelit, ale budou moci čerpat celou řadu výhod, například dosáhnou na levnější lístky na zápasy, včetně těch mezinárodních. Ale hlavně jde o to podpořit náš národní tým. Když se podíváme například na Nizozemce, jejich oranžová převládá skoro na každém zápase, ať hrají kdekoliv. Jejich fanklub je silný a je velkou podporou jejich týmu. Chtěli bychom, aby i Češi byli vidět, a Rumburáci obzvlášť,“ vysvětluje Milan Jirout.

Blíž k fanouškům

Vladimír Šmicer otevření Fanklubu v Rumburku s radostí přivítal: „Jsme vděční za každého člověka, který podporuje český fotbal. A přišel čas, kdy i my, fotbalisti, musíme jít k našim fanouškům blíž. Jsme rádi, že budete jezdit za námi, jsme rádi, že podpoříte náš nároďák,“ vzkázal rumburským fanouškům. „Je docela snadné mít přízeň fanoušků, když se daří, ale teď zažíváme špatné roky, nedaří se nám a našich příznivců ubývá. V současnosti jsme ve světě na třicátém místě, ale ještě nedávno jsme byli druzí, třetí, ale jedno nám zůstalo – všichni jsme Češi a svět by to měl vědět. Potřebujeme vás a vážíme si vaší podpory,“ zdůraznil Vladimír Šmicer.

»Šmíca« šel domů bos

Slavnostní program k otevření první fanouškovské pobočky v Česku byl nabitý a potěšil nejen fotbalové matadory, ale i malé fotbalisty. Dopolední beseda s Vladimírem Šmicerem byla jen předehrou odpoledního tréninku pod jeho taktovkou. Po krátkém rozcvičení v úvodu, které okomentoval slovy „strečink stačí krátký, jste ještě dost pružní,“ následovala ukázka »liverpoolského« cvičení s balonem, nahrávky a rotace hráčů ve vymezeném čtverci a nakonec trénink střelby na branku. Chytal Vladimír Šmicer osobně, a za vstřelený gól vypsal odměnu – šálu fanklubu reprezentace. Tři šály z banku byly brzo rozebrány a přišel zvláštní bonus. „Kdo trefí tyč, nebo břevno, má moje kopačky,“ vyhlásil Vladimír Šmicer poslední dovednostní soutěž odpoledne. Každý hráč měl pouze jeden pokus a pravděpodobnost, že kdokoli z dvaceti kluků trefí tyč, nebyla příliš vysoká.

A přesto se zadařilo! Střela Rudy Pilze skončila na levé tyči a k jeho převeliké radosti tak putovaly kopačky z nohou slávistické ikony Vladimíra Šmicera do drobné ručky jeho malého obdivovatele. Ten se poté svěřil, že v nich jednou, až z nich nevypadne, bude určitě hrát. Ale na to si bude muset ještě několik let počkat.

Do Fanklubu přes »tipáč«

Všichni zájemci o členství ve Fanklubu české fotbalové reprezentace se mohou registrovat v Tipsport baru v Rumburku nebo přímo na webových stránkách klubu www.fanclubfotbal.cz. Po registraci a dvousetkorunovém »zápisném« obdrží každý člen vstupní balíček a pak již řadu výhod. Jedna z prvních bude i ta, že si bude moci v létě zahrát na fotbalovém turnaji v Rumburku proti české fotbalové elitě, a možná i proti fotbalistům z oblíbeného seriálu Okresní přebor. Milan Jirout má s rumburským fanklubem velké plány a dost nápadů na to, aby si všichni příznivci fotbalu přišli na své. Stačí se jen zapojit do hry.

smicer11

Vladimír Šmicer vsadil boty a prohrál. Své kopačky předává vítězi dovednostní soutěže Rudovi Pilzovi. Foto: md

 

smicer21

Nezapomenutelným zážitkem pro malé rumburské fotbalisty byl společný trénink s bývalým reprezentantem Vladimírem Šmicerem. Foto: md

Tisk Tisk | E-mail E-mail