Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vítězství fotbalistům neukradli

FC Přestanov – FK Rumburk 1:2 (1:2)

K dalšímu mistrovskému utkání s cílem získat tři body zajížděli rumburští fotbalisté do Přestanova, který bojuje o udržení se v I. A třídě a který letos na jaře podává dobré výkony.

Přestože Rumburáci do zápasu nastupovali s psychickým handicapem, jelikož jim někdo při pátečním tréninku vykradl kabinu a hráčům odcizil mobilní telefony, peněženky a další cennosti, jejich nástup do utkání byl podle trenéra Františka Dužára velmi aktivní. „Do vedení jsme se dostali ve dvanácté minutě, kdy se k odraženému míči dostal Dracul a propálil vše, co mu stálo v cestě, až míč skončil za zády bezmocného brankáře. Bohužel ve 25. minutě dokázali domácí po chybě naší obrany a zálohy srovnat skóre zápasu,“ uvedl. Další branka padla ve 35. minutě, kdy po hezké kombinaci J. Chlada technickou střelou překonal znovu brankáře a Rumburáci se ujali vedení 2:1.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Rumburští hráči chtěli vstřelit třetí branku, která by zlomila odpor domácích, přestanovští fotbalisté se snažili Rumburk ohrožovat převážně ze standardních situací, které měli hodně nebezpečné. Po jedné takové byl už brankář Rumburských málem překonán, ale na brankové čáře ho zastoupil T. Just, který míč dopravil do bezpečí. Jelikož žádné mužstvo už branku nevstřelilo, skončilo utkání těsným vítězstvím Rumburku 2:1.

„Naše vítězství se nerodilo lehce, soupeř hrál o všechno a bojoval do poslední minuty. Naši hráči makali a je jen škoda, že se nám v druhém poločase nepodařilo vstřelit branku, tím by utkání bylo asi rozhodnuto. Takhle to bylo pro diváka hodně atraktivní a nervy drásající utkání. Jsem moc rád, že kluci zápas zvládli hlavně po psychické stránce a zaslouženě si vítězství vybojovali. Teď bude důležité body získané venku potvrdit doma a porazit silný Mojžíř,“ uzavírá trenér Dužár.

Sestava: Hadar – Pácha, Adamec, Šikýř, Just – Dracul, Novák, Havel, Ryšán (Vyskočil) – Chlada, Šott (Michalína). Branky: Dracul, Chlada. Trenér: František Dužár.

Tisk Tisk | E-mail E-mail