Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

pelynek1 Má pravidelná návštěva při průjezdu Šluknovem patří nyní restauraci Klub na náměstí. Ani ne snad proto, že restaurace samotná prošla jakýmsi polovičním redesingem, a těžko pro poněkud zabrzděný personál, ale na chodbě tam, jako odedávna touhle dobou, hnízdí vlaštovky. Jsem úplně »kách« z toho, jak tam ty pipinky nalétávají, štěbetají, vychovávají potomky. Krásná malá zoologická zahrádka – tenhle podnik.

Kuriozitku promítnou v sobotu 21. května v kině v Dolním Podluží. Film Hvězda zvaná pelyněk, krom celé plejády skvělých herců (a nedávno osmdesátileté Jiřiny Bohdalové), nabídne i pár pohledů na Rumburk, kde se film natáčel a o jehož kousku historie pojednává. Fakt perlička, a historky o tom, jak se naše hvězdy připravovaly na natáčení v hotelu Sever na náměstí, patřívaly k místnímu folkloru. Dneska by si tam koupily maximálně zlevněné ponožky. „Kupte pané, to baflna!“

Čistě z plezíru jsem zabrouzdal internetem, kam bych tak mohl zajít na super trumpetistu a bezva chlápka Laca Decziho, a myslel jsem si, že bych se tu vytahoval s tím, že bych si zaletěl do Nového Yorku a hleďme: po túře po Slovensku bude hrát 21. května hned kousek za humny, v Ústí nad Labem na pivním festivalu. To stojí za úvahu.

V šenovském Clubu připravují fotbalovou výstavu. René Volfík, dlouholetý fotograf agentury ČTK poskytl fotky z oslav ligových fotbalových titulů. Původně to vypadalo pouze na Spartu, ale vzhledem k ne zrovna uspokojivé situaci na Slávii slíbil, že přidá fotky i z oslav jejich titulu. Výstava bude otevřena 28. května, takže všichni fotbalisti a fanoušci jsou srdečně zváni. Rozhovor s autorem připravujeme, a když všechno dobře dopadne, přineseme ho v příštím čísle.

Marek Douša

Tisk Tisk | E-mail E-mail