Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Změny v autobusové dopravě v oblasti Děčínsko a Šluknovsko

Na okrese Děčín dochází ke změnám jízdních řádů u několika autobusových dopravců.

- ČSAD Česká Lípa a.s. mění od 29. května jízdní řády na linkách 500080 Česká Lípa – Kamenický Šenov – Česká Kamenice a 500140 Česká Lípa – Nový Bor – Rumburk. Od 28. května je zrušena linka 151710 Praha – Česká Lípa – Nový Bor – Varnsdorf z důvodu slabé vytíženosti.

- Dopravní podnik města Děčína a.s. mění s platností od 12. června jízdní řád na lince 434 Děčín – Hřensko – Mezní Louka – Jetřichovice – Chřibská – Doubice – Krásná Lípa, na lince dochází k zavedení nových sezónních spojů v úseku Děčín – Hřensko – Mezná a Hřensko Mezná. Důvodem změn, jejichž iniciátorem je obec Hřensko, je nemožnost parkování osobních automobilů na povodněmi poškozeném parkovišti v centru obce. Nové odstavné parkoviště se nachází u zastávky Mezní Louka – hotel. Zvýšená kapacita autobusových spojů umožní využít parkování v Mezní Louce a dopravu do Hřenska posílenou autobusovou linkou 434.

- BusLine a.s. upravuje od 12. června jízdní řád na lince 510900 Šluknov – Rumburk – Varnsdorf – Nový Bor – Česká Lípa – Praha. Spoj č. 3 s odjezdem z Rumburku, žel. st. (nyní v 7.20) bude o 15 minut posunut na čas 7.35. Důvodem je zlepšení návaznosti na linku 410 z Velkého Šenova, Šluknova a Jiříkova (příjezd v 7.17).

Tisk Tisk | E-mail E-mail