Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

ČT1 představuje nejlepší české školy. Pastelka je mezi nimi

Rušný den zažila rumburská Základní škola Pastelka ve středu 24. května. Výuka i odpolední program pro rodiče v tento den probíhaly za přítomnosti kamery televizního štábu ČT1. Tři školy Ústeckého kraje byly nominovány do prvního kola připravovaného pořadu Nejlepší česká škola a rumburská Pastelka je mezi nimi. Cílem tohoto pořadu je pozvat širokou veřejnost do »české školy«, ukázat jí inspirativní metody, přístupy a pomůcky při výuce na základních školách, prezentovat výsledky, kterých lze dosáhnout, posílit zájem široké veřejnosti o základní školství. Záštitu nad pořadem převzalo Ministerstvo školství a tělovýchovy a Ministerstvo kultury.

Co rozhodlo o nominaci Pastelky do pořadu? Zajímavá historie školy, netradiční výuka cizího jazyka, příkladná spolupráce školy s rodiči. Prezentační CD, se kterým ZŠ Pastelka předstoupila před nominační porotu, natočil Petr Černý z BNtv.

Historie školy ukázala, že i v podmínkách optimalizace sítě škol a radikálních úspor ve školství se najde prostor pro vznik funkční základní školy. Pokud je jasný cíl a obrovská chuť ho naplnit, najde se pochopení a podpora. vysvětluje ředitelka školy Anna Jindrová a dodává, že tou zajímavou cestou bylo nastartování příhraniční spolupráce, zavedení netradiční výuky cizího jazyka od první třídy a zapojení se do mezinárodních projektů. Ten letošní, Partnerství se zážitkem, probíhá za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti.„Na našem příkladu se ukázalo, jak iniciativa a hledání nových zajímavých cest ve výuce umožnily prokázat životaschopnost školy, nad kterou již mnozí lámali hůl,“

„Nic z výše jmenovaného by neplatilo, kdybychom se od vzniku a v následném rozvoji školy nemohli opřít o velice důležitý pilíř – podporu ze strany rodičovské veřejnosti. Byli to právě rodiče, kteří si existenci této školy spolu s námi vybojovali, a odtud pramení jejich pozitivní vztah ke škole. Projevuje se dobrou spoluprací s pedagogy a vedením školy, ochotou škole pomáhat pracovně i finančně a zapojovat se do našich mimoškolních aktivit,“ zdůrazňuje Anna Jindrová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail