Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kde najdete koňský hřbet, z kterého je vidět svět?

Vzpomínáte si na to okénko komiksu, kde Rychlé šípy na cestě vlakem soutěží, kdo jako první uvidí koně, získává bod? Dneska, cestou Šluknovským výběžkem, byla by ta soutěž těžká, hlavně proto, že koní je tu – promiňte ten výraz – jako psů a spočítat je není tak docela jednoduché. Pasou se a pobíhají, někteří se povalují, když je svrbí záda a potřebují se podrbat.

Krásný je pohled na ně, ale krásnější je prý ještě z jejich hřbetu.

Jaké jsou možnosti zajezdit si na nich a ověřit shora uvedenou možnost pohledu na svět, když vám nějaký koník zrovna nepatří, pokusili jsme se zjistit, a tady jsou výsledky.

První cesta vedla do Království u Šluk-nova, kde místní vědí, že tam byli koně snad odjakživa. Nedali se přehlédnout ani tentokrát a – měl jsem štěstí a jako zvláštní bonus – byl jsem svědkem prvního výběhu do výběhu zbrusu nového hříběte jménem Schnucki.

V Království funguje jezdecký oddíl, věnují se tu výchově dětí, kromě celoroční činnosti jsou v běhu i letní jezdecké tábory a zároveň jsou koně využíváni i pro pedagogicko-psychologické ježdění s ideou praktikovat »léčbu koňem« – hypoterapii.

Každý rok se také pořádá v Království rodeo, letos vychází na 9. července.

A jak je to tedy s tím ježděním pro nejezdce? Žádný problém, pro vyjížďky po okolí je k dispozici šest koníků, českých teplokrevníků, takže vzhůru do sedel! Ještě vlastně prrrrr! Před vyjížďkou je nutné si výlet dohodnout, osobně nebo na tel. 773 021 402.

Příště se vydáme za koníky do Rybniště, vaše případné tipy přivítáme na e-mailové adrese info@rumburk.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail