Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám – Anketa poněkud zvláštní

Anketa Sportovec roku města Rumburk je jistě chvályhodným počinem, neboť město chce tímto způsobem vzdát hold všem těm, kteří se sportu aktivně věnují a svým snažením Rumburk reprezentují.

Také za minulý rok známe vítěze v jednotlivých kategoriích. Od jejich slavnostního vyhlášení uplynulo již několik týdnů. Nemohu se však zbavit dojmu, že tentokrát neproběhlo vše úplně fér. Zejména ohledně kategorie Jednotlivec oceněný za zásluhy o rozvoj sportu. Tato kategorie totiž nebyla na anketních lístcích uvedena, tudíž v ní nemohl nikdo hlasovat. Přesto má svého vítěze, o němž rozhodla Komise pro prevenci kriminality a sport se zástupci OŠKT městského úřadu. Podle jakých kritérií však zůstává záhadou. Anketa je anketou proto, že v ní rozhodují hlasy zúčastněných, nikoli prosté vyhlášení vítěze jakousi anonymní komisí, navíc za neprůhledných podmínek. Pokud zmiňovaná komise chtěla z nějakého důvodu tuto kategorii z ankety vyjmout, mělo to být předem známo. Takto ztrácí na důvěryhodnosti i pořadí v ostatních kategoriích. Například kategorii Nejlepší kolektiv vyhrálo družstvo, o jehož činnosti téměř nikdo nic neví, před ambiciózními kolektivy, jež mají výtečné výsledky v rámci Ústeckého kraje i celé ČR a systematicky pracují s mládeží. Ale budiž, třeba vítěz opravdu získal nejvíce hlasů.

Žádná anketa není zcela objektivní, rumburská není výjimkou. Takové ankety mají spíše prestižní charakter, neboť zde nehlasují jen odborníci, ale i laická veřejnost. Nakonec, oceněným jejich sportovní život nijak neusnadní.

Josef Englic, Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail