Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tragický dopravní víkend na Šluknovsku

Šluknovský výběžek • O sobotě jedenáctého června se na Šluknovsku bude ještě dlouho mluvit jako o černé. Během několika málo hodin zde došlo ke čtyřem dopravním nehodám, při nichž došlo ke střetu jedenácti osobních automobilů a jednoho motocyklu. Naštěstí nedošlo ke ztrátám na životech, nehody si vyžádaly jedno těžké zranění a značné hmotné škody.

Nejzávažnější dopravní nehoda se stala na kopci Šébru v úseku mezi Novou Hutí a Svorem v sobotu po jedné hodině odpoledne. Vozidlo Renault údajně dostalo na mokré vozovce smyk a vyjelo ze silnice, kde se převrátilo přes střechu a zpět. Pět minut nato havaroval ve stejných místech s naprosto stejným průběhem Fiat, který skončil po kotoulu přes střechu vedle již havarovaného Renaultu. Zraněnou řidičku transportoval vrtulník do liberecké nemocnice s podezřením na poranění páteře. O dvacet minut později došlo ke třetí nehodě, při níž osobní auto nabouralo další protijedoucí vozidla a skončilo opřené o nedaleký strom. Celkem tak došlo během krátkého časového úseku k nehodě šesti osobních vozidel a zranění šesti lidí.

Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z České Lípy, Varnsdorfu, Cvikova, Nového Boru, a Horního a Dolního Podluží. Odklízení následků nehod trvalo několik hodin, doprava byla odkloněna, později byl umožněn průjezd jedním pruhem.

Těžce zraněný muž a středně těžce zraněná žena, to je výsledek další sobotní nehody, která se stala na silnici Šluknovská v Rumburku. Řidič tmavého vozidla VW Polo jel, podle znalce, v místě, kde je omezena nejvyšší povolená rychlost na padesát kilometrů v hodině, dvakrát tak rychle, a smetl přitom stříbrnou Škodu Octavia vyjíždějící z vedlejší silnice. Řidič Volkswagenu i jeho spolujezdkyně byli převezeni do Lužické nemocnice. Jejich zranění byla způsobena především tím, že neměli zapnuté bezpečnostní pásy. Řidič stříbrné Škody vyvázl z nehody jen s lehčími poraněními. Odklizení obou trosek vozidel trvalo několik hodin a silnice musela být uzavřena.

K další nehodě dvou vozidel došlo ve Chřibské, v Dolní Poustevně se srazilo osobní vozidlo Mazda s motocyklem. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn, značnou škodu ale utrpěly oba dopravní prostředky.

bouracka1

Dopravní nehoda šesti osobních vozidel na kopci Šébr si vyžádala zranění šesti lidí. Naštěstí žádná z nich nebyla vážná, jedna řidička byla vrtulníkem transportována do liberecké nemocnice. Foto: hasici.varnsdorf.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail