Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letošní Tour de Feminin ovládla Australanka Amanda Spratt

feminin1_1 Šluknovský výběžek • Až do loňského roku kralovaly mezinárodnímu cyklistickému závodu žen Tour de Feminin Němky a Rusky. Letos jejich nadvládu ukončila Australanka Amanda Spratt.

Australská závodnice Amanda Spratt nastoupila do závěrečné páté etapy ve žlutém trikotu vedoucí závodnice a udržela ho až do konce, čímž se stala sedmnáctou vítězkou závodu v pořadí. Německým závodnicím patřilo alespoň vítězství v poslední etapě, když šestadvacetičlennou skupinu přivedla do cíle Romy Kasper startující za německý národní tým.

Závodnice letos ujely čtyři sta dvanáct kilometrů za necelých dvanáct hodin a druhou v pořadí Rusku Natalyu Boyarskayu od vítězství dělilo pouhých dvacet sekund. Třetí Larisa Panková na Amandu Spratt ztrácela necelou minutu. Předloňská vítězka a v loňském roce druhá Ruska Aleksandra Burchenko se letos musela spokojit až se sedmým místem celkového pořadí.

Do cíle poslední etapy dojelo dvaadevadesát závodnic z celkových sto jednašedesáti a jedinou českou závodnicí v cíli byla Lucie Macíková. Největší ovace ale sklízela Holanďanka Masha Pijnenborg startující za český Mix team, když v sobotní odpolední půletapě dokázala zvítězit. V poslední etapě dojela na osmém místě, získala předposlední vrchařskou prémii na Vápence a v celkovém pořadí si vyjela páté místo.

Výsledky jednotlivých etap, celkové výsledky a fotogalerii, která je průběžně doplňována, najdete na stránkách www.tourdefeminin.com.

Celkové výsledky jednotlivců
1. Spratt A. Austrálie 11:45:07
2. Boyarskaya N. Rusko 11:45:27
3. Pankova L. Rusko 11:46:01
84. Macíková L. ČR 12:37:38
Pořadí družstev (první čtyři)
1. TPC Team P.C.W 35:22:59
2. AUS Austrálie 35:25:50
3. UKR Ukrajina 35:32:45
4. RUS Rusko 35:33:48
Nejlepší závodnice (žlutý trikot)
1. Spratt A. AUS Austrálie
Bodovací soutěž (bílý trikot)
1. Spratt A. AUS Austrálie 51 b.
Vrchařská soutěž (modrý trikot)
1. Bubnenkova S. TPC Team P.C.W 64 b.
Soutěž aktivity (oranžový trikot)
1. Bubnenkova S. TPC Team P.C.W 64 b.
Tisk Tisk | E-mail E-mail