Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na prázdniny s další sbírkou medailí

judo1_1 S blížícím se koncem školního roku měli rumburští judisté mnoho práce nejen ve škole, ale i na žíněnce.

Rumburské družstvo žáků se zúčastnilo 28. května mezinárodní velké ceny v Chomutově, a den nato poměřila své síly v tomtéž městě i mláďata před svou nejvyšší soutěží v roce, Krajským přeborem v Teplicích. Svůj první start absolvoval na chomutovských tatami i rumburský nejmladší závodící judista, pětiletý Richard Schejbal.

Z Krajského přeboru mláďat v Teplicích si týden nato přivezli stříbrnou medaili M. Demeter a L. Šabo. Sedmé místo vybojoval Tobiáš Gajdoš, který ve svých sedmi letech soupeřil i s desetiletými protivníky. Kategorie mláďat je totiž od pěti do deseti let a bohužel na krajských přeborech nelze děti rozdělit podle věku.

Zahálet se ovšem nechtělo ani našim starším judistům, a přestože jejich trenér byl s mláďaty v Teplicích, rozhodli se, že se zajedou poprat sami pouze v doprovodu rodičů do sousedního kraje na mezinárodní Velkou cenu Liberce. Zde se sjelo na 230 závodníků z České republiky, Polska, Německa, Holandska a Slovenska. Stříbrnou medaili si domů odvezl Patrik Demeter a Pavlína Koutecká, bronzovou Karel Macoun. Za zmínku jistě stojí i fakt, že dva naši odchovanci, L. Daitl a M. Koutecký, zde již byli rozhodčími.

Příjemnou tečkou před prázdninami je vždy víkendové soustředění. To letošní se uskutečnilo od pátku 17. do neděle 19. června v tělocvičně oddílu JV JUDO Rumburk. O zábavu, jídlo a dá se říct i o počasí bylo skvěle postaráno a děti získaly spoustu příjemných zážitků.

Stalo se již tradicí, že několik našich judistů se účastní i ukončení školního roku teplického oddílu v Hrobu. Zde jsou pořádány i exhibiční zápasy trenérů a rodičů, které mají velký úspěch.

JV JUDO Rumburk přes prázdniny přerušuje pravidelné tréninky juda. Trénovat se opět začne až od poloviny září.

JV JUDO Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail