Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Opravdový trpaslík se na cestě opozdil

Rumburk • Trpaslík, který se měl v pondělí 15. srpna v deset hodin dostavit i se svým domečkem na kolečkách na Lužické náměstí v Rumburku, nepřijel. Marně na něj čekalo několik zvědavců a pár malých dětí. Místo toho se objevil odpoledne přímo v pracovně starosty města Jaroslava Sykáčka.

Herec Josef Zeman přestrojený za trpaslíka projíždí již od šestého srpna se svou malou karavanou po původní středověké obchodní cestě zvané Stará pražská cesta. Ta vede z německého Budyšína (Bautzen) až do Prahy.

Při jednotlivých zastávkách trpaslík pobaví veřejnost svými výstupy, ale navštíví i starosty měst, od nichž si vyžádá zápis do slavnostní kroniky. Zároveň je obdaruje keramickým trpaslíkem na věčnou památku. Tomu neunikl ani rumburský starosta Jaroslav Sykáček, který si bílého pidimuže vystavil ve své kanceláři.

Cílem celého putování je upozornit veřejnost na existenci této staré cesty, na níž se během několika staletí odehrával čilý obchodní život, po níž se ve velkém převážela sůl a jiné zboží a která se nepřímo zasloužila o rozvoj všech měst, kterými procházela.

Trpasličí cesta končí 1. září v Praze, rozloučení s putováním se bude konat v galerii Trafačka Aréna 4. září.

trpaslik1

Starosta Sykáček přijal od trpaslíka Pepy trpasličí dárek. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail