Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Space piknik se utopil v dešti a bahně

Šluknov, Království • Největší akcí letošního léta ve Šluknovském výběžku měla být třídenní taneční show pro fanoušky techna, naplánovaná na přelom července a srpna na soukromém pozemku v Království u Šluknova. Pořadatelé očekávali, že se akce zúčastní okolo pěti tisíc účastníků, optimisté se těšili na více než desetitisícovou účast.

Ale nakonec bylo všechno jinak. Technařům totiž nepřálo počasí, víkend propršel a místo, kde se mělo tančit a tábořit, se proměnilo v bahniště. Vytrvalý déšť a teploty pohybující se okolo třinácti stupňů také byly důvodem, proč na Space piknik přijelo mnohem méně lidí, než se čekalo, zablácených tanečníků bylo jen něco okolo dvou tisíc.

Všudypřítomné bláto lezlo lidem do bot i do aut. Několik aut uvízlo, a tak jim majitel pozemku musel svým traktorem pomáhat z bláta ven.

Ale přes všechny tyto nepříjemnosti si technaři dýchánek pod širým nebem užili. Hudba z několika pódií jim dodávala optimistickou náladu, na rozdíl od obyvatel nedalekého Království a Starých Křečan. Důvody k nespokojenosti neměli ani policisté, kteří nezaznamenali žádný incident a kteří nakonec byli překvapeni i zodpovědným přístupem řidičů, kteří dobrovolně chodili k policejním hlídkám na dechovou zkoušku, aby věděli, zda nejsou ještě pod vlivem alkoholu a mohou odjet.

Kromě návštěvníků z Čech si královský Space piknik přijelo užít i množství cizinců – nejvíc z Francie, ale také z Itálie, Německa, Rakouska, Nizozemí, Slovenska nebo Španělska.

A podle spokojených ohlasů to byl víkend povedený: Pohoda, dobrej víkend, dobrá muzika, skvělí lidi. Jak jinak prožít léto?

space1

Techno, bláto, pohoda a zase bláto – to byl Space piknik 2011. Foto: md

Tisk Tisk | E-mail E-mail