Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku se uskuteční mezinárodní konference

Rumburk • Mezinárodní konference Kvalita a rozvoj sociálních služeb v příhraničních oblastech Euroregionu Nisa se uskuteční ve dnech 21. – 22. 9. 2011 v prostorách Domu kultury Střelnice Rumburk. Akce je z velké části financována v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa, a to v rámci programu Ziel 3/Cíl 3 SN-CZ.

Hlavním jednacím dnem je středa 21. září, kdy proběhne odborná konference spojená s exkurzemi do objektů sociálních služeb pro seniory v SRN a na Šluknovsku a s výstavou pomůcek a vybavení pro sociální služby.

Konference se zúčastní odborníci a specialisté na problematiku sociálních služeb jak z Čech, tak z Německa. Druhý den 22. září se uskuteční Den sociálních služeb, spojený s diskusí, kulturním programem a prezentacemi poskytovatelů sociálních služeb z obou stran státní hranice. Dále se bude konat soutěž o Nejlepší letní dobrotu, určenou pro klienty i poskytovatele sociálních služeb.

Jak uvedl ředitel pořádající organizace Domova důchodců Filipov Jan Sembdner, druhý den se bude moci laická veřejnost seznámit s nabídkou sociálních služeb a volnočasových aktivit pro seniory a zdravotně znevýhodněné občany, a to z obou stran státní hranice, ČR a Saska.

logo-projektu logo_ziel_3 euroregion_nysa
Tisk Tisk | E-mail E-mail