Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poradna v kostce pomůže lidem v tíživé finanční situaci

Pan Petr s manželkou si půjčili 300 tisíc od nebankovního poskytovatele a zastavili v jeho prospěch svůj rodinný domek. Ve skutečnosti dostali jen 120 tisíc, protože 180 tisíc byly poplatky za získání úvěru. Pan Petr začal úvěr splácet, bohužel však poslal dvě splátky o několik dní později a byl za to poskytující společností penalizován částkou 80 tisíc za každou zpožděnou splátku. V průběhu dvou let se jeho úvěr vlivem dalších penalizací a úroků zvýšil až na částku jeden milion a 120 tisíc korun. V současné době přišel o svůj dům, který byl vydražen ve prospěch poskytující společnosti a stále této společnosti dluží 320 tisíc, přičemž dluh nadále každým dnem narůstá. Na začátku chtěli jen opravit svůj rodinný domek. Konec příběhu ještě neznáme, ale radostný rozhodně není a nebude.

Do takovéto pasti se může dostat kdokoliv, kdo si ve své tíživé finanční situaci vypůjčí peníze od nebankovního poskytovatele, který se mnohdy snaží na momentální těžké situaci dlužníka ještě vydělat. Smlouvy těchto společností jsou vůči žadateli postaveny velmi nepřívětivě a často jsou likvidační. Ne nadarmo se těmto firmám říká »žraločí«.

Příspěvková organizace Kostka Krásná Lípa nyní nabízí lidem, kteří se dostali do podobné situace jako pan Petr, pomoc. Začala provozovat Poradnu v kostce, kde mohou zadlužení lidé žádat o odborné poradenství nejen v oblasti rodinných, bytových, právních a jiných problémů, ale také v oblasti pracovních, finančních a dluhových těžkostí. Objednat se ke konzultaci je možné na tel. čísle 412 354 839.

Poradna kostka pomůže svým klientům zjistit, co je příčinou jejich problémů a jak jim předcházet. Poskytuje služby, informace, podporu, radu a pomoc, věnuje se i finančnímu poradenství, nabízí pomoc při sepisování žádostí o splátkové kalendáře, při jednání s exekutory, pomůže posoudit možnosti insolvenčního řízení, ale nabízí i mnoho dalších služeb.

Příběh pana Petra by měl být vztyčeným prstem pro každého, aby se dobře rozmyslel dříve, než podepíše nebankovní žádost o úvěr a raději se přišel poradit, třeba právě do Poradny v kostce, protože jak známo: Víc hlav víc ví, a taky se říkávalo: Dvakrát měř a jednou řež.

Za Kostku Krásná Lípa p. o.
Bohunka Slaná – finanční poradce

Tisk Tisk | E-mail E-mail