Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do Rumburku přijela streetballová elita

streetball-1 Jak již dvanáctiletá tradice velí, první zářijová neděle v Rumburku prostě patří streetballu. A tak i letos se na hřišti Základní školy U Nemocnice od časného rána proháněli malí i velcí milovníci pouličního basketbalu.

Co do počtu účastníků byl letošní roč-ník zdaleka nejúspěšnější, přihlásilo se rekordních 38 tříčlenných týmů, a to i z měst jako je Děčín, Hradec Králové, Jablonec n. N., Liberec, Praha, Nový Bor, Trutnov, dokonce i s hráčem ze slovenského Martina. Museli jsme tak rozšířit počet kategorií z obvyklých pěti na šest, přičemž nejobsazenější byla samozřejmě kategorie muži 25+. Tentokrát byla početně zastoupena i kategorie žen, ve které se střetlo pět týmů. Ani letos nechyběla střelecká soutěž v »šestkách«, volně přístupná všem příchozím, a soutěž ve smečování, kterou díky nejhlasitější podpoře poroty – fanoušků vyhrál domácí Petr Buben.

Kvalitní obsazení a bezchybné počasí zajistilo i velkou diváckou účast; dostatek potřebné síly k fandění byl zajištěn v rámci připraveného občerstvení i s pivečkem pro dospělé nebo klobáskou. Dvanáctý ročník Rumburského streetballového turnaje organizátorům potvrdil potěšující trend, že z »domácího« turnaje pro převážně rumburské a varnsdorfské účastníky se stává masovější záležitost (na čtyřech hřištích bylo sehráno celkem 59 utkání). Nutno říct, že ku prospěchu celé akce, vždyť vítězné týmy, jako Xstream Ballers, patří k naprosté špičce českého streetballu, a ostatní účastníci jim byli skvělými soupeři.

Poděkování patří jak všem zúčastněným, neboť turnaj proběhl bez jakýchkoliv konfliktů ve skvělé atmosféře vzájemné vstřícnosti a spolupráce, tak i organizačnímu týmu v čele se členy oddílu košíkové TJ Rumburk a hlavní organizátorkou Lenkou Charvátovou, a samozřejmě Městu Rumburk a všem sponzorům, bez nichž by se akce v takovém rozsahu uskutečnit nemohla.

Michala Kroutilová

Sponzoři streetballového turnaje: Město Rumburk, Společnost pro rehabilitační péči v. o. s., Ventos s. r. o., EKO servis Varnsdorf a. s., Jazyková škola Lingua, Rina sport, Josef Knazovič, Maso uzeniny Bohumil Strnad, Ing. Karel Vojta, Ratio, Odkolek, ComTEL, Hainz – reklamní předměty Děčín, Pivovar Kocour

Tisk Tisk | E-mail E-mail