Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nové služby v Kostce Krásná Lípa pro lidi v nouzi

Kostka Krásná Lípa zahájila v červenci nový projekt »Aktivizace rodin«, tedy odborné sociální poradenství, sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi a pracovní a finanční poradenství. Služby doplňuje již existující občansko-právní poradna. Všechny tyto služby jsou poskytovány v komunitním centru, a to zdarma.

Odborní poradci jsou připraveni poskytnout zájemcům radu, potřebné informace a podporu při řešení obtížných životních situací. Mezi tyto situace může patřit například dlouhodobá nezaměstnanost, zatížení exekucí, problémy s bydlením, rodinné či partnerské problémy a mnohé další. Velký důraz je zde kladen mimo jiné na diskrétnost poradců. Osoby se zdravotním hendikepem mohou využít po dohodě službu v místě bydliště.

Sociálně-aktivizační služba pro rodiny s dětmi chce podpořit rodiny, které se nacházejí v dlouhodobě nepříznivé situaci. Chce se podílet na zvyšování rodičovských dovedností, podporovat optimální vývoj dítěte a napomáhat lepšímu fungování rodiny. Bližší informace získáte na tel. 412 354 844.

Martina Vajdová

 

Projekt Aktivizace rodin je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail