Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kytlice 2011 X duatlon oslavil X. ročník

Desátý ročník kytlického X duatlonu, včetně finálového závodu Libereckého kraje v triatlonu a duatlonu a mistrovství Libereckého kraje v duatlonu, se konal i přes nepříznivé počasí v neděli 18. září. Na start dorazilo početné pole závodníků, kteří si velice pochvalovali profil a terén trati. Tratě jsou stavěny v nádherném prostředí Lužických hor a díky svým singltrekovým pasážím, jak na bikové, tak i běžecké části, si získaly na oblibě.

Jubilejní desátý duatlon právě odstartoval. Foto: Jan Ryšavý

Mezi ženami byla nejrychlejší Helena Erbenová (běh na lyžích, terénní triatlon a duatlon), následovaná sestrami Loubkovými.

V mužské kategorii vybojoval první místo po dvouleté absenci na závodu Pavel Jindra (duatlon, triatlon, zimní triatlon), následován s minimálním odstupem Honzou Francem. Na stupních vítězů je pak doplnil Jiří Švorc.

Skvělý souboj se odehrál nejen mezi mužskými štafetami, kde zvítězilo duo Šáfr – Matoušek, ale například i mezi takzvanými mixy, kde vítězné duo Viktora – Dubnová svedlo dramatický souboj s tandemem Svatošová – Svatoš.

„Celá akce je nám sympatická, jelikož se zde schází většina sportovců z našeho kraje, ať na poli závodním, tak i organizačním,“ uvedl vítěz mužské kategorie Pavel Jindra.

Zajímavostí X. ročníku byla skutečnost, že poprvé závod dokončilo celé startovní pole, svou originalitou navíc parádně akci oživil tříčlenný Nike team.

Kompletní výsledky a fotky naleznete  na www.xdk.cz.

Pavel Koudelka

Tisk Tisk | E-mail E-mail