Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Czech Press Photo 2011 vyhrála fotografie z Varnsdorfu

Fotografií roku Czech Press Photo 2011 se v letošním roce stal snímek Stanislava Krupaře, fotoreportéra týdeníku Reflex: Z nepokojů na severu Čech, Varnsdorf, 10. 9. 2011.

Hlavní cenu soutěže Křišťálové oko uděluje mezinárodní porota soutěže fotografii, kterou hodnotí nejvýš z hlediska novinářských kvalit (aktuálnosti, informativnosti, výmluvnosti, pohotovosti), která má vynikající úroveň estetickou a symbolizuje závažné téma roku. Tato kritéria splňovala Krupařova fotografie, která vznikla při demonstraci proti kriminalitě a násilí ve Varnsdorfu 10. září 2011.

Porotci dali fotografii toto vysvědčení: „Vítězný snímek je silná novinářská fotografie poutající pozornost k vážnému současnému sociálnímu problému nejen v České republice.“ Držitel ceny získal peněžitou odměnu 120000 Kč a skleněnou plastiku Křišťálové oko, kterou mu osobně předal prezident republiky Václav Klaus.

Sedmnáctého ročníku soutěže a výstavy novinářské fotografie Czech Press Photo se letos zúčastnilo 288 fotografů a 3744 fotografií.

Tisk Tisk | E-mail E-mail