Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kriminalisté vybrali drogové doupě v »rumburském trojúhelníku«

Rumburk • Nechvalně známý dům »U Papoucha« v Rumburku, o němž místní tvrdí, že je drogovým doupětem, navštívili v pondělí brzy ráno rumburští kriminalisté spolu s kriminalisty z Národní protidrogové centrály. Na místě zadrželi čtyři osoby, nalezli zatím neurčené množství drog a zřejmě kradené zboží.

Deprimující pohled na noční stolek drogově závislého – poslední pohled před usnutím, první po probuzení. Foto: gdo

Dvanáct kriminalistů v doprovodu psovoda a kriminalistických techniků provedlo v pondělí nad ránem (17. 10.) nečekanou kontrolu rodinného domu v Palackého ulici v centru města Rumburku. Dům je již delší dobu v hledáč-ku policie jako místo, kde se údajně distribuují drogy, a které je mezi drogově závislými velmi vyhledávaným místem.

„Na místě jsme zadrželi čtyři osoby, několik gramů drog a značné množství věcí pocházejících z majetkové trestné činnosti,“ uvedl pro Rumburské noviny kriminalista Ladislav Cvik ze Služby kriminální policie a vyšetřování Rumburk.

Prohlídka domu trvala několik hodin, varna drog v něm však nebyla. „Odkud se v domě vzaly drogy, to nám bude muset majitel domu ještě vysvětlit,“ uvedl Ladislav Cvik. Dodal také, že další vyšetřování zadržených osob bude probíhat na svobodě, protože ani u jedné z nich nebyly shledány vazební důvody. „Zatím máme podezření na trestný čin podílnictví, další obvinění budou výsledkem dalšího vyšetřování,“ uvedl.

Rumburští kriminalisté se v posledních týdnech intenzivně věnují vyčištění Šluknovského výběžku od drogové scény. Nejnovější případ se stal koncem minulého týdne nedaleko Varnsdorfu, kde policisté zastavili při dopravní kontrole vozidlo Škoda Octavia, v němž pětatřicetiletý muž převážel téměř osm kilogramů vyloupaných tablet léku s vyraženým nápisem Sudafed. Z něho by bylo možné vyrobit až 1250 dávek pervitinu. Cena tohoto léku by se na černém trhu pohybovala od 700 tisíc korun výše. Zatím poslední kontrolu provedli rumburští kriminalisté v pátek (14. 10.) v domě vietnamského majitele v Rumburku, podezřelého z pěstování marihuany.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail