Podzim v Českém Švýcarsku patří mezi nejoblíbenější

Tištěné noviny 19/2011 | 20. 10. 2011 | Nezařazené

Národní park České Švýcarsko, o.p.s. uvádí na podzimní knižní trh nové tituly o Českém Švýcarsku. Patří mezi ně i nástěnný Kalendář Českosaské Švýcarsko 2012, tentokrát s tématem výjimečných grafických tisků (vedut) z 1. poloviny 19. století – období romantismu, které se pro svůj velmi emocionální vztah k přírodě stalo kolébkou turistiky v Českosaském Švýcarsku.

Letos jako bonus přikládá České Švýcarsko i malý doprovodný stolní kalendář (17 x 20 cm), který zahrnuje výběr dalších třinácti vedut v elegantním černobílém provedení s doprovodnými texty o historii nejznámějších zobrazených míst, jako je Pravčická brána, Hřensko, Jetřichovické skály, Děčínský zámek, Bastei, nebo Königstein.

Nejen děti, ale i hravé dospělé potěší nová stolní hra – Za tajemstvím Českého Švýcarska, která je určena všem, kteří mají zájem o poznávání krásné krajiny národního parku. Hráči se během hry dozvědí spoustu informací o přírodě, fauně a flóře, ale i o tajuplných místech a jiných zajímavostech. Své síly si zde mohou změřit 2-4 hráči, kteří se vydávají na čtyři různé cesty krajinou od Krásné Lípy až po Hřensko a cestou musí překonávat řadu úkolů, překážek i kvízů. Vyhrává ten, který první dorazí do cíle. Hra může inspirovat jak k návštěvě tohoto jedinečného regionu, na druhou stranu se může naopak stát i aktivním suvenýrem, který si návštěvníci z Českého Švýcarska přivezou z dovolené domů a při hře si pak vybavují své zážitky, které na daných místech prožili.

Kniha Turistický portrét Českosaského Švýcarska nabízí na 144 stranách v sedmi kapitolách pohled na rozmanité tváře Českosaského Švýcarska. Najdete zde výběr turisticky nejatraktivnějších a nejtypičtějších lokalit a zajímavostí z přírody národních parků i z měst a obcí v jejich nejbližším okolí. S důvěrnou znalostí prostředí zde Zdeněk Patzelt na bezmála 300 fotografiích zobrazuje nejznámější vyhlídky a rozhledny, historické městské památky i venkovskou lidovou architekturu s křížky a skalními kapličkami, skály a skalní města s jejich geologickými útvary, řeky i říčky v soutěskách a desítky zástupců flóry a fauny. Autor textů Rostislav Křivánek pak fotografie doprovází svým osobitým popisem okořeněným o zajímavé historické souvislosti.

Nástěnný kalendář Českosaského Švýcarska pro rok 2012 zdobí výjimečné grafické listy z 1. poloviny 19. století.

Hru, kalendář i turistický portrét si je možné v současné době zakoupit na informačních střediscích Národního parku České Švýcarsko nebo objednat na webu www.ceskesvycarsko.cz. Brzy již budou publikace distribuovány i do dalších prodejen v regionu i mimo něj.

Kalendář zakoupíte za 209 Kč, stolní hru za 480 Kč a knihu Turistický portrét za 295 Kč.

-g-

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2011/10/20/podzim-v-ceskem-svycarsku-patri-mezi-nejoblibenejsi/