Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

S novým školním rokem začaly také nové akce

Začal nový školní rok a s ním přišla i spousta nápadů a plánů. Protože jsme už čtvrťáci ze 4.A ZŠ U Nemocnice a máme nový předmět vlastivědu, kde se učíme o životním prostředí, rozhodli jsme se přiložit ruce k dílu. Při jedné z hodin výtvarné výchovy v přírodě jsme byli velmi znepokojeni nepořádkem na stezce kolem Pstružného potoka. A nápad byl tu. V pondělí 3. října jsme se vyzbrojili gumovými rukavicemi a velkými pytli a cestou od školy podél potoka přes les a sídliště Podhájí jsme sbírali vše, co do přírody nepatří. Na hřišti před školou jsme pytle zvážili a vyfotili se s nalezenými kuriozitami. Mezi 43 kg běžných odpadků se objevily například i boty, pantofle, ponožky, torzo monitoru, kartáček na zuby, prošlé potraviny, kabely a další. Bylo nám smutno z toho, jak někteří lidé vytvářejí z krajiny smetiště a příroda je jim lhostejná. My už víme, kam odpadky patří, a přejeme každému, aby se cítil také tak dobře v uklizeném prostředí jako my a aby vždy zvážil, kam i sebemenší odpadek, který se v přírodě nerozloží, vyhodí.

Úklid odpadků - ZŠ U nemocnice Úklid odpadků - ZŠ U nemocnice

„Velmi oceňuji to, s jakým elánem a nadšením se děti zapojily do činnosti – včetně tří nových žáčků, kteří k nám letos přestoupili ze ZŠ Pastelka, Horního Jindřichova a  Starých Křečan,“ říká třídní učitelka Mirka Macková.

Zanedlouho poté (5. 10.) jsme vyjeli na exkurzi do Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Byl pro nás připraven zážitkový naučný program o Národním parku. Ve skupinkách jsme museli plnit do pracovních listů úkoly mlynářského tovaryše Pumphuta. Všechny potřebné informace jsme hledali v prostorách expozice a v suterénu, a nakonec jsme zhlédli krátký film o geologii a dokument o krásách flóry a fauny NP České Švýcarsko.

Bylo nám jasné, že naši přírodu musíme chránit a víme proč. Zkuste to s námi.

4.A ZŠ U Nemocnice

Tisk Tisk | E-mail E-mail