Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Z rumburského trojúhelníku zmizí herny

Rumburk, Šluknov • Z ulic SNP a Palackého zmizí do konce roku všechny čtyři herny. Rozhodlo o tom zastupitelstvo. V dalších hernách se zkracuje provozní doba, a to jen do půlnoci. Toto opatření by mělo přispět ke snížení kriminality v Rumburku.

Rumburské zastupitelstvo schválilo na svém posledním zasedání novou Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje provoz automatů v Rumburku mezi půlnocí a desátou hodinou dopoledne. Ve dvou problémových ulicích, v takzvaném rumburském trojúhelníku, budou automaty dokonce zcela zakázány.

Vedení města však uvažuje o schválení další vyhlášky, která by měla vymezo-vat lokality ve městě, kde bude provoz heren zakázán zcela. Ve hře je celé centrum města, včetně Lužického a Dobrovského náměstí, pěší zóna, místa v blízkosti škol a školek a veřejných budov.

Vyhláška by měla navazovat na nově přijatý zákon o loteriích, který byl v září schválen Parlamentem ČR a podepsán prezidentem. Pokud by vyhláška začala v Rumburku platit, město by tak ze svého středu mohlo herny vytlačit nejdříve do tří let.

Herny omezují i ve Šluknově

Provoz výherních automatů omezil i Šluknov, podle nové vyhlášky mohou mít otevřeno jen do půlnoci. I starostka města Eva Džumanová očekává od tohoto opatření nižší kriminalitu a rušení nočního klidu. Původní záměr města, aby byly automaty zakázány úplně, policie prý nedoporučila, a to z obavy, aby nevznikly ilegální herny.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail