Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

Ve větrném mlýně v Seifhennersdorfu právě probíhá kurz patchworku – sešívání a párání textilních klůcků a následná tvorba taštiček, polštářků a dalších lapačů prachu. Technika je to původně indiánská, ale krásná a barevná. Možná to ještě stihnete. Když už se rozhodnete vyrazit, můžete kouknout na prezentaci textilní historie Horní Lužice na statku Bulnheim a navštívit tkalcovskou jizbu v Jonsdorfu. Odložte noviny a vzhůru za poznáním.

V šenovském Clubu visí výstava ústecká. Slavné ústecké značka – třeba mýdlo s jelenem, ale také Stará myslivecká a – opravdu překvápko – desky s labelem His masters voice; pes Nipper, který poslouchá gramofon, mají původ v našem krajském městě! Na výstavě jsou ale k vidění i aktuální fotofrafie z města, autentický kámen z lomu nacházejícího se v centru, obrazy ústeckého výtvarníka Václava Faigla a fotky ústeckého fotografa Michala Beckera, kterého to v Ústí nebaví, a tak poslal fotky z cest…

Krásné nové stroje, legendární kapelka, přišla s novou deskou Nechtěné doteky. Tůra, kterou absolvují muzikanti na podporu tohoto nového nosiče, zavítá i na sever, konkrétně na Fabriku do Doubice. Hrát se bude v sobotu 12. 11. večer, tedy někdy mezi osmou až devátou.

V kinech můžete narazit na českou animovanou adaptaci komiksu Alois Ne-bel, která mě moc nebere (kino Střelnice Rumburk, 6. 11., 19.00), ale opravdu animovaná pecka Tintinova dobrodružství, kterou natočil Steven Spilberg, dorazí až koncem měsíce (kino Panorama Varnsdorf, 26. a 27. 11., 14.00).

md

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail