Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

MAS Šluknovsko podpořila žadatele o dotace

Šluknovský výběžek • V krásném prostředí hotelu Atrium obhajovali v pátek 14. října své projektové záměry na příští rok žadatelé o dotaci poskytovanou z Programu rozvoje venkova ČR – programu LEADER. Kromě samotné prezentace projektů byli žadatelé podrobeni i dotazům členů Výběrové komise MAS Šluknovsko, kteří nakonec rozhodli podpořit jedenáct projektů ze sedmnácti s celkovou výší dotace přes pět milionů korun.

Úspěšný byl například projekt Svazku obcí Sever, který z dotace pořídí tzv. zásněžky, neboli sítě proti sněhu, které budou v zimním období umístěny na nejvíce ohrožených silnicích na území Starých Křečan, Jiříkova, Dolní Poustevny a Mikulášovic. Zlepší se tím průjezdnost mezi obcemi a městy pro osobní a hromadnou dopravu, zdravotní péči a dostupnost občanů do zaměstnání a škol.

Dalším zajímavým projektem je pořízení speciálních sportovních potřeb pro handicapované, díky kterým rozšíří své služby Lyžařská škola TimSki na sjezdovce v Horním Podluží. Provozovatelka se setkala s velkým zájmem o tyto služby, ale dosud si potřebné vybavení musí půjčovat z Centra handicapovaných lyžařů v Jánských Lázních.

Díky dalšímu projektu vyroste v Rumburku nová půjčovna sportovního vybavení se specializací na kvalitní a bezpečná horská kola a horolezecké potřeby. Provozovna bude zřízena v rekonstruovaném objektu. Majitel a současně žadatel o dotaci nyní poskytuje ubytování s nabídkou cyklistických výletů, jejichž součástí je i nabídka účasti na viaferratových cestách.

Kompletní přehled podpořených žádostí o dotaci spolu s rozhlasovou reportáží a bohatou fotogalerií najdete na www.mas-sluknovsko.cz.

MAS Šluknovsko - z průběhu obhajob. Foto: mas
Tisk Tisk | E-mail E-mail