Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

Zatímco premiér Nečas říká ministrovi své vlády: „tys to vymňouk, Kocourku,“ (a mohl by to říct celé řadě dalších), plíží se k nám Vánoce. Nejenom obchodní řetězce, ale i města Šluknovského výběžku vzala si advent jako příležitost předvést svou akčnost, a tak budou zářit stromky, budou se vyrábět všelijaké lapače prachu ve verzi „sváteční“.

Já se tomu ještě na chvíli pokusím vyhnout.

V neděli 20. 11. můžete se vydat za posledním (mini)puchýřem. Klub českých turistů ve Šluknově a obec Lipová pořádají tuto akci pro rodiče s dětmi a mládež, káčata, tomíky, skauty i seniory. V 10 hodin zaparkujte na konci obce Severní u kontejnerů a vydejte se pěšky asi 40 minut k hranici s Německem a odtud asi 50 minut AŽ NA SEVERNÍ PÓL. Společný poslední turistický výlet v roce bude zakončen U Pytláka v Lipové občerstvením a tanečkem od 14 hodin (také promítáním zážitků z cestování po Šluknovsku). Koho nebudou ještě nohy bolet, může si skočit na rumburské Střelnici, kde hraje dechová kapela Valdštejnka.

Následující sobotu přijede do Rumburku David Eben se souborem Schola Gregoriana Pragensis a provedou adventní mariánské mše v českých kancionálech 15. – 16. století. Hudba duchovní zazní od 18 hodin v kostele sv. Bartoloměje na Dobrovského náměstí v Rumburku.

Na jinou notu zahrají o dvě hodiny později v prostorách varnsdorfského pivovaru Kocour. Vystoupí tam skupina Děda Mládek Ilegal Band. Už aby tu byli.

md

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail