Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výstavu Vzdělávání 2012 – 2013 navštívilo přes pět set dětí

Začátkem měsíce listopadu se v Domě kultury Střelnice Rumburk uskutečnil již 16. ročník propagační výstavy středních škol Vzdělávání 2012 – 2013.

Výstavu zorganizoval a finančně zabezpečil Úřad práce v Rumburku. Akce byla určena především pro žáky vycházejících ročníků základních škol, jejich rodiče a pedagogy, aby získali předběžný přehled o nabídce dalšího vzdělání.

Výstavu zahájilo slavnostní halali, které na lesní rohy zatroubily studentky Střední lesnické školy ve Šluknově a úvodní slova Dagmar Peterkové a Ivy Štefáčkové z odboru školství Městského úřadu Rumburku.

Výstavu nabídek škol oživily módní přehlídky kolekcí šatů navržených studenty oboru Modelářství a návrhářství oděvů VOŠ a SŠ Bratislavská ve Varnsdorfu a ukázky bojového umění studentů studijního oboru Bezpečnostně-právní činnost téže školy.

Letos se výstavy zúčastnilo 18 vystavovatelů z okresu Děčín, Česká Lípa, Liberec, Ústí nad Labem a Most. Celkem se výstavy zúčastnilo asi 900 lidí, z toho 522 vycházejících žáků.

Poděkování za zdárný průběh výstavy patří vystavovatelům, všem zainteresovaným zaměstnancům Domu kultury Střelnice Rumburk, dopravci panu Chudobovi a učitelkám a žákyním Střední zdravotnické školy v Rumburku za zdravotnické zajištění akce. Doprovodnými akcemi přispěly k oživení Dům dětí a mládeže v Rumburku, Oblastní charita v Rumburku, klub Zavináč v Rumburku a Domov pro osoby zdravotně znevýhodněné z Brtníků.

Miloslava Sembdnerová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail