Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Celní policie dopadla pašeráka cigaret

Mikulášovice • Cigarety za šest milionů korun pašoval polský řidič v českém autě s německou poznávací značkou z Běloruska do Čech. Ke svým zákazníkům již ale nedojel, neboť byl 20. listopadu v podvečerních hodinách zadržen nedaleko Mikulášovic.

„Při silniční kontrole u obce Mikulášovice ve vozidle Škoda Felicia německé imatrikulace bylo objeveno bezmála sto tisíc kusů cigaret, které byly označeny běloruskými tabákovými nálepkami,“ uvedl k případu Jiří Nejedlý z ústeckého celního ředitelství a dodal, že cigarety převážel polský státní příslušník. Celníci na zadních sedadlech a v zavazadlovém prostoru nalezli deset balíků, které byly zabaleny v černých igelitových pytlích. V nich se nacházelo 498 kartonů, tedy 99600 kusů nezdaněných cigaret značky Viceroy.

Pokud by celníci zásilku neodhalili, přišel by český stát na daních a jiných poplatcích o více než 200 tisíc korun. Ale celkem by pašeráci vydělali prodejem od 5 do 6 milionů korun.

Řidič vůz opatřil německými registračními značkami, aby před případnou kontrolou vypadal důvěryhodně, ale celníkům předložil osvědčení o registraci k vozidlu polské imatrikulace.

„Čtyřiačtyřicetiletý řidič, čelící podezření ze spáchání trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží, byl předán policii,“ uvedl Nejedlý a dodal, že mobilní hlídky celníků na severu Čech evidují od začátku roku již pátý případ pašování cigaret z Polska.

-g-

Tisk Tisk | E-mail E-mail