Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dámy ze Šluknovska byly na Tahu

Šluknov • Diskusní pořad České televize Tah dámou si pro své další téma vyhlédl i Šluknovský výběžek. Co je příčinou sociálních nepokojů, jak situaci vnímají ženy žijící v tomto regionu, jak se s problematikou nepřizpůsobivých vypořádává starostka Šluknova Eva Džumanová, jak rozjitřenou atmosféru v regionu prožívá romská aktivistka Venuše Samohýlová a jak to všechno chce řešit vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková, na to se tvůrci pořadu přijeli zeptat do Šluknovského zámku.

Poslední minuty a úpravy diskutérek před první klapkou natáčení publicistického pořadu Tah dámou ve Šluknovském zámku. Foto: doucha

Natáčení pořadu se uskutečnilo na půdě této nádherně zrekonstruované budovy. Trojici diskutérek doprovázely i další pozvané dámy, například místostarostka Nového Boru Stanislava Silná, sociální pracovnice městských úřadů v Rumburku a Šluknově, ředitelky základních škol a jejich zástupkyně, ale také představitelky romské komunity. Moderátorkou pořadu byla Nora Fridrichová.

Přestože se diskuse týkala palčivého problému, diskutující dámy si dokázaly v každé chvíli zachovat dekorum a nenechaly se unést emocemi. Názory, i ty nepříjemné, si vyměňovaly s noblesou a elegancí. Jejich vystoupení, kvalita příspěvků i vyznění pořadu nakonec produkci nadchlo natolik, že si u vedení České televize vyjednala výjimku a z původně pětadvacetiminutového pořadu byl nakonec pořad hodinový.

Jana Ciglerova, členka štábu ČT k tomu uvedla: „Byli jsme v Tahu dámou všich-ni velmi mile překvapeni angažovaností přítomných dam, na podiu, ale především v publiku. Diskuse nabrala takové intenzity, že jsme požádali o prodloužení tradiční 25minutovky. Vedení ČT přidělilo Tahu dámou jednou takovou stopáž: a tak bylo možné vidět téměř hodinový speciál Tahu dámou s fantastickými obyvatelkami Šluknovska!“

Pořad můžete zhlédnout na internetu v archivu České televize na adrese www.ceskatelevize.cz.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail