Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

Jestli jste si koupili tyto noviny hned, jak vyšly, jste jistě bystří, a tak pochopitelně stihnete i koncert skupiny Katapult, která zahraje 2. 12. v Mikulášovicích. Ve Slovanském domě se tak po osmé večer dozvíte mimo jiné, proč hlupák váhá a co se stalo, když se psal rok 2006.

Hned v sobotu na to (3. 12.) uzavřou fotografové z význačných deníků a týdeníků, dokonce i z ČTK, letošní sezonu demonstrací, které se staly mediálním hitem. Desítka reportérů poskytla své fotky, na kterých bude možno sledovat celý vývoj situace na Šluknovsku. Z těch, kteří slíbili dorazit osobně, dovoluji si zmínit Stanislava Krupaře z Reflexu, který svou varnsdorfskou fotkou zvítězil v letošním ročníku Czech Press Foto. Jeho účast je bohužel limitována povoláním reportéra, takže se může stát, že v okamžiku vernisáže v 19.00 hodin nebude s kolegy na Fabrice v Doubici, ale klidně na úplně jiném kontinentu. Po vernisáži bude následovat koncert liberecké jazzové formace Jazz F Faktor.

Už minulou neděli byla otevřena v rumburském muzeu další výstava. Vlastně výstavy. Když se v muzeu zastavíte, můžete si prohlédnout betlémy, dále výstavu ze sbírek varnsdorfského muzea o význačných umělcích z Horní Lužice Hance a Bjarnatu Krawcových, ale také expozici panenek ze sbírky Marcely Ullmannové z Jiřetína pod Jedlovou.

Svatby, pohřby a křtiny jsou vždycky významné události v životě lidském a víc bývaly, než jsou, doprovázeny hudbou, která ke každé této situaci patří. 9. 12. v aule varnsdorfské VOŠky ve Střelecké ulici můžete zajít na recesistického hudebního průvodce těmito životními milníky. Začíná se v 18.00 hod.

14. 12. vystoupí ve Šluknově se svým talk show Bára Štěpánová. Předpokládám, že zavzpomíná i na slavnostní výkop fotbalového zápasu v sousedním Velkém Šenově, kdy její poprsí při tomto prudkém pohybu opustilo její šaty. Jejda! Nejsem už moc bulvární? Bára myslím bude. Začíná ve šluknovském kině v 19.00 hod.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail