Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční struny zazní v Rumburku

Jaroslav Svěcený – housle, Jitka Navrátilová – cembalo
čtvrtek 29. prosince v 18.00 hod. / aula Gymnázia Rumburk

Jeden z nejlepších současných českých houslistů, popularizátor houslové hry a uznávaný znalec historie a stavby houslí Jaroslav Svěcený opět vystoupí koncem roku v Rumburku.

Jaroslav Svěcený

„Byl to krásný, pozoruhodný, jedineč-ný a mimořádný koncert,“ tak vzpomínají rumburští posluchači na vystoupení J. Svěceného 23. března minulého roku ve stoleté aule gymnázia s programem Slavné housle čtyř staletí. Vděčíme mu za to, že nám představil rumburského rodáka, houslaře Antonína Laskeho a jeho originální nástroj z roku 1768. V průběhu let zde byl

J. Svěcený již potřetí, dříve s nově objevenými Rejchovými skladbami a s ojedinělým Marimbovým triem. A protože se mu v Rumburku „hrálo opět skvěle“, nabídl nám vánoční koncert. Jaroslav Svěcený o programu říká: „Věřím, že hudba slavných skladatelů baroka hraná na unikátní housle italských mistrů, jakými byli Guarneri či Scarampella, vytvoří za doprovodu cembala tu správnou sváteční atmosféru“.

Program: Vivaldi, Händel, Corelli, Tartini, Bach, Benda. Koncert se koná ve spolupráci s Gymnáziem Rumburk. Vstupné: 200 Kč.

Tisk Tisk | E-mail E-mail