Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Víkendové vlaky na Šluknovsku zůstanou

Šluknovský výběžek • Rada Ústeckého kraje rozhodla o dodatečném objednání osobních vlaků na lince U27 Rumburk – Mikulášovice. Tyto vlakové linky již neměly být znovu objednávány a měly být nahrazeny autobusovou dopravou, ale zástupci obcí podél dotčené trati a turistických organizací požadovaly zachování stávajícího stavu v objednávce vlaků. Rada kraje proto jejich přání vyhověla.

„Jelikož nedošlo ke shodě s obcemi a turistickými spolky na podobě a funkci autobusové náhrady, zejména kvůli různým požadavkům zúčastněných stran, navrhujeme dodatečné doobjednání osobních vlaků na trati 084 se stejným rozsahem služeb, jaký zde byl dosud poskytován,“ vysvětluje Jiří Šulc, radní kraje pro dopravu. Zároveň nebude realizována navrhovaná autobusová náhrada.

Ústecký kraj v měsíci srpnu tohoto roku obdržel sdělení Ministerstva dopravy ČR o omezení objednávky vlaků, a to až o 8 procent z celkových výkonů. Na Šluknovsku tak mělo dojít k úplnému zrušení vlaků objednávaných Ministerstvem dopravy v úseku Nový Bor – Rumburk a Jirkov – Lužná u Rakovníka. Obce Šluknovska však podle tiskové mluvčí Ústeckého kraje Magdaleny Hanáčkové s tímto návrhem souhlasily. Koncem září však Ústecký kraj obdržel konečnou verzi redukcí a rychlíky na trase Kolín – Rumburk budou tak i nadále v objednávce státu. Jedná se zde totiž o významné nadregionální železniční spojení, na které ministerstvo dodatečně našlo zdroj financování.

Doprava na trati Rumburk – Mikulášovice po železnici tak zůstane zachována.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail