Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Domov důchodců Filipov oslavil 40 let

Filipov • Domov důchodců Filipov oslavil 22. listopadu čtyřicáté výročí od zahájení poskytování sociálních služeb. Oslav se zúčastnila celá řada představitelů měst a obcí Šluknovska, Liberecka, Českolipska, Novoborska a Saska, zástupci poskytovatelů sociálních služeb a další hosté.

Jeden z mála poskytovatelů pobytových sociálních služeb pro seniory zahájil činnost v listopadu 1971 po rekonstrukci objektu bývalé Redemptoristické koleje. Objekt sám byl postaven těsně před první světovou válkou. DD Filipov poskytuje v dnešní době sociální služby domova pro seniory, domova se zvláštním režimem a terénní pečovatelskou službu.

Oslavy čtyřiceti let tohoto zařízení byly zahájeny na Městském úřadě v Jiříkově starostou města Rumburku a senátorem Jaroslavem Sykáčkem a starostou města Jiříkova Michalem Majákem.

V areálu Domova důchodců v Jiříkově – Filipově, v těsném sousedství evropsky známé poutní baziliky Panny Marie Pomocnice křesťanů, se konala neformální část oslav.

Na městském úřadě byla připravena retrovýstava vybavení domova z doby před čtyřiceti roky, v porovnání s ukázkou moderního lůžka pro současnou intenzivní péči o seniory. Historii domova přiblížily odborné přednášky pracovníků muzea Varnsdorf a Rumburk. Na své dvaadvacetileté působení v pozici ředitele domova zavzpomínal Oldřich Podzimek. Se současnou situací a s po-hledem do budoucna seznámil přítomné nynější ředitel domova Jan Sembdner.

V rámci dne otevřených dveří navštívilo Domov důchodců ve Filipově několik desítek hostů, kteří se seznámili s jeho prostory, klienty, s jejich výrobky i s činností Senior bandu. Nejen rodinní příslušníci, ale i další hosté konstatovali výrazný posun v kvalitě poskytovaných služeb, ve vybavení pokojů, ve zlepšeném sociálním a volnočasovém zázemí domova a ocenili výtečnou tradiční zabijačkovou ochutnávku.

Do dalších let úspěšné činnosti pak všichni přáli klientům a pracovníkům domova hodně zdraví, profesionálních a osobních úspěchů.

Jan Sembdner

Tisk Tisk | E-mail E-mail