Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiříkovské Viktorky si vytančily pohár

Patnáct svěřenkyň vyslal Sportovní klub Viktorie Jiříkov do Prahy na celorepublikovou soutěž »Žij Pohybem Individuals«. A mise to byla opravdu úspěšná, dívky si ze soutěže přivezly řadu individuálních úspěchů, ale hlavně stříbrný pohár pro celý klub.

Andrea Frolíková, vítězka soutěže

Tento ligový závod je velmi náročný proto, že se v každém ze tří kol závodí v jiném tanečním stylu. Letos děvčata soutěžila v moderních stylech, jako je zumba, hip hop, streetdance, port de bras, afrodance a samozřejmě nechyběl aerobik. Děvčata z jiříkovské Viktorky stála na stupních vítězů v každém kole, ale hlavně sbírala body, které se pak sečetly 4. prosince ve finále.

„V každé kategorii byla velká konkurence. Soutěže se zúčastnily dívky z celé České republiky, ale i přesto jsme sklidily mnoho úspěchů a prodrali jsme se až na samý vrchol. V kategorii od čtyř do sedmi let nás báječně reprezentovala Majda Mašková a Nella Eichlerová. Holčičky si z Prahy odvezly mnoho dárků a samozřejmě i medaili. V kategorii 8 až 10 let jsme měli tři závodnice a všechny se probojovaly do nejlepší desítky. Bára Pavlousková byla sedmá, Veronika Kolářová šestá a Ivona Hoření pátá,“ vysvětluje vedoucí klubu Kateřina Mrázková.

V kategorii 11 až 14 let byla jiříkovská děvčata taktéž velice úspěšná. Podle Katky Mrázkové báječně cvičily Eliška Fodorová, Tereza a Andrea Milecovy a Tereza Barcalová. Závodů se také zúčastnily Markéta Frolíková a Katka Havlová. Andrea Frolíková tuto ligovou soutěž vyhrála a odvezla si za to zlatý pohár.

„Letos jsme měli závodnice i v nejstarší kategorii 15 až 16 let. Parádně cvičily Nikola Opltová a Naďa Dytrychová. Mannessa Phuong Nguyenová se umístila na 2. místě a pro náš klub získala stříbrný pohár,“ zdůrazňuje vedoucí klubu Katka Mrázková a dodává: „Všem dívkám mnohokrát děkujeme za výbornou reprezentaci klubu a gratulujeme k výborným výsledkům. Náš klub se nyní může pyšnit tím, že má mistryni republiky kategorie 11 až 14 let a zároveň vicemistryni republiky kategorie 15 až 26 let,“ dodává s radostí.

-g-

Tisk Tisk | E-mail E-mail