Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský komorní orchestr prosvětlil podzim melodiemi lehkými jako listí

Mozartovými tanci, melodiemi lehoučkými jako padající listí, zahájil Rumburský komorní orchestr 24. listopadu koncert věnovaný mládeži.

Měkké melodie Mozartovy vystřídala energická hudba – Tance L. V. Beethovena a svižné variace na téma capriccia N. Paganiniho.

Dobře se poslouchala v útulné aule ZUŠ klidná Lošťákova Dumka, doplňující náladu pozdního, tmavého, listopadového odpoledne. Leč po klidné chvíli bylo tu Fibichovo Jaro a mládí a svižná Kovařovicova Polka. Zazněly tóny L. Koželuha a další tanec, tentokrát Orientální, M. Lošťáka.

Byly tu ještě tři pěkné zážitky – dlouhé a pro laického posluchače složité houslové sólo, které bezchybně zahrála Michalka Ryšavá, klavírní skladba, kterou podal Jiří Kamenický, violoncello rozehrála Pavla Marcínová.

Potlesk, květiny a knihy byly pro sólisty zaslouženou odměnou. K ní přidávám přání, ať se jim daří hra i nadále a je jim radostným doplněním života.

Dík patří i celému komornímu orchestru, který se s posluchači rozloučil dvěma českými tanci Cibulenka a Sedlák autora K. V. Štěpky, a dík také za pěkné úvodní slovo Josefa Edera.

Další koncert Rumburského komorního orchestru přivítá čas vánoční.

-zb-

Tisk Tisk | E-mail E-mail