Myslivecká Jiskra stále svítí

Tištěné noviny 01/2012 | 25. 1. 2012 | Nezařazené

Dvacetičlenná myslivecká parta z Rumburku stále bdí nad zvěří drobnou a spárkatou v okolí Dymníku a Studánky. Bohužel jí minulá zima dala co proto, i když myslivci pro ni dělali, co mohli. „Vyzkoušeli jsme například mobilní žoky se senem mimo krmelce i rozvoz krmiva sněžným skútrem ze sportovního areálu Dymník. Obnovili jsme řadu mysliveckých lovných zařízení, protože musíme dbát na bezpečnost svoji i případných návštěvníků,“ vysvětluje Josef Zibner.

Dominantním úlovkem letošní lovecké sezóny byl jelen. Sezónu myslivci uzavřeli tradičně »Poslední lečí« v sobotu 17. prosince. Hlavní společenskou událostí roku je však myslivecký ples v Lovecké chatě Dymník. Ten se bude konat v sobotu 18. 2. 2012 od 20.00 hodin. O ples je vždy velký zájem, lístky je proto vhodné objednat včas u pana Večerka na tel.: 412 333 097. Tentokrát budou k dostání též v Městském informačním centru na náměstí.

„Naše spoluobčany samozřejmě srdečně zveme i do svátečně zimní přírody. Přejeme všem občanům Rumburku i okolí šťastný nový rok,“ vzkazují myslivci z MS Jiskra Rumburk.

JZ

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/01/25/myslivecka-jiskra-stale-sviti/