Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Co je CT?

CT (Computed Tomography), neboli počítačová tomografie, je vyšetření, které kombinuje klasické rentgenové vyšetření s počítačovým systémem, který informace zpracovává. Snímek se tedy jednoduše neexponuje na rentgenový film (jako u obyčejného RTG vyšetření), ale je matematicky spočítán a zobrazen do nejmenších detailů.

• CT vyšetření je vhodné ke stanovení diagnózy například při úrazech hlavy (mozku), hrudníku a břicha nebo jiných orgánů. Je schopno odhalit i zánětlivé procesy a nádorová onemocnění. Dále je velmi účinné při vyšetření při mozkových mrtvicích a krvácení do mozku, při vyšetření cév (angiografie), páteře, výhřezů plotének, při odběru tkání na další histologické vyšetření naváděných pod CT.

• CT vyšetření, neboli počítačová (computerová) tomografie, je nebolestivá vyšetřovací metoda, pomocí které může lékař prohlédnout vnitřní orgány celého těla. Ze série snímků, získaných při každém snímkování, lze pomocí výpočetní techniky vytvořit 3D obraz sledovaného orgánu a odlišit ho od dalších tkání v těle.

Tisk Tisk | E-mail E-mail