Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poděkování za krásný předvánoční koncert

Vánoce přivítal, nemýlím-li se, již po čtyřicáté Rumburský komorní orchestr. Čas byl tentokrát skutečně předvánoční sníh přece jen navodil tu správnou atmosféru.

K ní patřily i koledy, které zazpíval Dětský pěvecký sbor Čtyřlístek pod vedením sbormistryň Uhrové a Šabatové. Zpěvu bylo tentokrát hodně. Hostovala operní pěvkyně Liana Somičová. Zpívala s doprovodem orchestru i klavíru, nadšeně, radostně, opravdu pěkně.

Její hlas zvučel aulou s takřka nedýchajícím obecenstvem. Leč po ukončení písně se sál probudil bouří potlesku. Nadšený potlesk patřil samozřejmě i orchestru a jeho sólistům, pánům Englerovi a jeho bručivému fagotu, Zelenkovi a klarinetu, Kadlecovi a melodiím jeho flétny. Nelze zapomenout na nejmladšího sólistu, studenta Kamenického. Klavírní skladbu zahrál zcela profesionálně. Ze srdce přejeme zdárné pokračování a samé úspěchy.

Byl to opravdu pěkný koncert. Hodně zdaru a kus štěstí do nového roku celému orchestru, dirigentu Lošťákovi o kousek víc a kousek také pro pana Edera. A všem hodně a ještě více zdraví přeje

Marie Zibnerová

Tisk Tisk | E-mail E-mail