Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Prosinec v Domě dětí a mládeže Rumburk

Začátkem prosince se v DDM konaly tři zajímavé akce.

V pondělí 12. prosince to byla soutěž mladých rybářů O živého vánočního kapra, které se zúčastnilo devět chlapců ve věku od šesti do 15 let. Nejvíc bodů v legračních vodních soutěžích získal v kategorii začínajících rybářů Josef Hruška a v kategorii pokročilých rybářů David Szölösi. Oba vítězové získali na rodinný vánoční stůl živého kapra, kterého jim věnovala místní organizace ČRS.

Další předvánoční akcí DDM je soutěž mladých stavitelů Lega, která se konala ve středu 14. prosince. Letošní ročník byl překvapivě úspěšný, a to nejen velkým počtem zájemců, ale i oblastní, a dokonce i zahraniční účastí. Soutěže se totiž zúčastnil i chlapec ze sousedního Německa. Většina účastníků byla z Rumburku, další však přijeli i z Mikulášovic, Krásné Lípy a z Dolní Poustevny. Soutěžilo jedenáct žáků ZŠ, a také tři předškoláci. Zájem o tuto soutěž nás velice těší a my gratulujeme vítězům jednotlivých kategorií Matěji Barákovi z Rumburku (1. místo v kat. MŠ), Daliboru Urbanovi z Krásné Lípy a Janu Barákovi z Rumburku (1. místo v kat. stavitelů běžného Lega) a Janu Drdovi z Rumburku (1. místo v kategorii Lego Technik).

I v letošním předvánočním období se konala sbírka pro zvířecí obyvatele městského útulku. V první části, která byla uzavřena 22. prosince, získal útulek potraviny a další potřebný materiál v hodnotě 5808 Kč. Sbírka ještě pokračuje a její druhá část bude uzavřena až v pátek 13. ledna. O jejím celkovém výtěžku budeme informovat.

ddm

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail