Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské gymnázium slučovat kraj nebude. Alespoň prozatím

Rumburk • Zastupitelé Ústeckého kraje rozhodli tři dny před Štědrým dnem o revokaci dřívějších usnesení ohledně slučování gymnázií. Pro rumburské gymnázium to znamená jediné: Slučovat se nebude!

Hejtmanka Jana Vaňhová k tomu řekla: „Důvody jsou jasné, Ministerstvo školství nemá zpracovanou jasnou a konkrétní koncepci rozvoje čtyřletých a víceletých gymnázií.“

Dalšími důvody jsou podle hejtmanky možné zavedení povinných přijímacích zkoušek na gymnáziích a připravované změny systému financování školství ze státního rozpočtu od 1. ledna 2013.

Další rozhodnutí o možném slučování či neslučování středních škol a gymnázií na Ústecku budou, podle kraje, přijata až po vyjasnění všech podmínek další existence gymnázií.

Proti slučování Gymnázia Rumburk se Střední zdravotnickou školou Rumburk a Obchodní akademií Rumburk protestovali gymnazisté, jejich rodiče i učitelé od samotného začátku. Jejich nespokojenost sdílelo i rumburské zastupitelstvo, které dvakrát písemně upozornilo krajské zastupitele, že si slučování škol nepřeje. Protesty proti slučování vyvrcholily na podzim minulého roku, kdy rumburští gymnazisté vyšli do ulic s transparenty požadujícími zachování samostatnosti školy. Podpořili tak nesouhlas i ostatních gymnázií na Ústecku, která si podobným postupem vymohla předvánoční revokaci dřívějšího usnesení krajského zastupitelstva a tím svou samostatnost.

 gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail