Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kapesní zlodějky dopadli po nepovedené krádeži

Rumburk, Varnsdorf • Ze tří loupeží za bílého dne podezírají policisté tři ženy ve středním věku, které podle policistů pokaždé okrádaly lidi, s nimiž předtím navázaly kontakt.

Rumburským policistům se podařilo v pondělí 16. ledna dopadnout tři zlodějky, které se snažily připravit jednoho muže o peněženku. Podle informací policejního mluvčího Vojtěcha Haňky kradly tyto ženy v předchozích dnech ještě minimálně dvakrát. Nejdřív u supermarketu v Děčíně údajně sebraly jedné z nakupujících peněženku s několika tisíci korunami z tašky pověšené přes zápěstí. Podobná věc se pak podle policie stala i ve výtahu jednoho z obchodních domů. Třetí zdokumentovaný případ se stal v pondělí v Rumburku. „Obestoupily kolemjdoucího muže a s jakýmsi papírem v ruce předstíraly, že se potřebují zeptat na cestu. Během hovoru si poškozený všiml, že jedna z nich mu vytáhla z náprsní kapsy peněženku,“ uvedl Haňka. Když se muž začal bránit, peněženku prý odhodily a rychle odešly, policisté je ale stihli zadržet.

„Výtečnice ve věku čtyřiatřicet, pětačtyřicet a jednapadesát let čelí obvinění z trestných činů krádež na osobě a neoprávněného opatření platebního prostředku. Za to jim hrozí až dvouleté vězení,“ dodal Vojtěch Haňka.

-g-

Tisk Tisk | E-mail E-mail