Kudy kam?

Tištěné noviny 02/2012 | 15. 2. 2012 | Nezařazené

Průvodce vaším volným časem

Martin Scorsese, který natočil filmy jako Zuřící býk, Taxikář, Povídky z New Yorku nebo třeba Letec už dostal i Oscara za celoživotní dílo, ale pracuje dál na plné pecky a momentálně přichází do kin jeho film Hugo a jeho velký objev. Ti, kteří film už viděli, nejčastěji zmiňují skutečnost, že se jedná o naprosto dokonalou poctu filmu jako takovému, a to od jeho počátku, a že jen málokde je použití 3D technologie tak obhajitelné, jako právě v Hugovi. Jsem opravdu zvědav. První projekce hned v den celostátní premiéry v kině Střelnice v Rumburku 2. února.

 

Kapela UDG si oblíbila doubickou Fabriku, to pravidelní čtenáři Rumburských novin vědí. Po soustředěních, která v této kulturní instituci absolvovali za poslední rok, nastal čas, aby své písně zahráli i místním fanouškům a fanynkám (těm hlavně). Koncert se uskuteční v sobotu 4. února od osmi večer. O několik volňásků můžete soutěžit na spřízněném serveru www.vybezek.eu.

 

Depeche Mode byla a je kapela, která fanoušky oblékala do černých hadrů vždycky, alespoň ty skalní. Ačkoli čas oponou trhnul a »depešáci« nejsou na špičce hitparád, pořád své fanoušky mají. Určitě alespoň jednoho a největšího, který je hlavním hrdinou divadelní hry Strange Love, se kterou přijede do varnsdorfského divadla soubor Činoherního studia z Ústí nad Labem. Hraje se v pondělí 6. února od 19.00 hodin.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/02/15/kudy-kam-9/