Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Městská policie Rumburk – z denních záznamů

Městská policie Rumburk
Sukova 1055, 408 01 Rumburk
tel.: 156, 412 332 050

Vyhláška platí, provozovatelé heren ji ale porušují

Rumburk • Již několik týdnů platí v Rumburku vyhláška, kterou přijalo a schválilo vloni v říjnu rumburské zastupitelstvo a která omezuje provozování výherních zařízení ve městě. Někteří provozovatelé heren však mají s jejím dodržováním problémy. Radnice je ale nekompromisní a nehodlá ze svého ustoupit.

Podle přijatého opatření měly zmizet všechny herny z ulic SNP a Palackého úplně, ostatním hernám, které většinou měly otevřeno non stop, zastupitelé provoz omezili. Otvírací doba je nyní od 10.00 hodin pouze do půlnoci.

Jestli provozovatelé heren vyhlášku dodržují, kontrolují městští strážníci již od začátku nového roku. Ukázalo se, že někde toto nařízení nerespektují.

Například při kontrole heren v takzvaném Rumburském trojúhelníku, jejichž provoz zastupitelé zakázali, byly ještě sedmého ledna v provozu herny dvě – Auto Games a Grill Bar. Uzavřely se až na důrazné upozornění strážníků. Zbývající dvě herny, Games Kevin na Lužickém náměstí a Maxi v ulici SNP zavřeny byly.

Až druhý den bylo již ve všech hernách vše v pořádku a strážníci si novou situaci pochvalují.

Podle nich ubylo v této lokalitě podivných individuí a noční život se zklidnil. Až čas ukáže, jestli natrvalo.

Jiná situace je u heren s omezeným provozem. Těm se s odbytím půlnoci zavírat nechce a ještě dlouho poté, co dvanáctá hodina odbije, blikají jejich výherní automaty do noci. Usednout k »bednám« tak bylo možné ještě 9. ledna v hernách Hong Kong, Hong Kong Asia, nebo v herně u Lorety, otevřeno tu noc měla i herna Bar Lužan a herna Las Vegas.

Městští strážníci provádějí kontroly heren i několikrát za noc a prohřešky provozovatelů jsou řešeny v přestupkovém řízení. Pokud by byla vyhláška porušována i nadále, hrozí v krajním případě i to, že bude starosta města iniciovat zákaz provozu heren v dalších lokalitách, nejen na ulicích SNP a Palackého.

Kradli za bílého dne

Jen necelé dvě hodinky po poledni se 6. ledna vypravili dva krásnolipští Romové do Rumburku sehnat něco drobného k obživě. Zalíbila se jim skříň s plynoměrem u domu v Jiříkovské ulici, a tak ji začali svižně rozebírat. Při této činnosti však byli spatřeni bdělým okem souseda a díky jeho zavolání se tak městští strážníci dostavili na místo během několika minut.

Přestože oba šikovní chlapíci byli již na odchodu i s kárkou plnou plechů a železa, strážníci jim už nedovolili pokračovat v cestě dál a lup zpeněžit. Naopak, putovali na obvodní oddělení PČR v Rumburku, kde se navíc ukázalo, že oba pánové (jeden 43 a druhý 48 let) jsou staré známé a zkušené firmy a že již mají nějaký ten hříšek na svém kontě zapsán. Ukradená plechová dvířka od plynoměru jim pomohou získat větší trest, za opakovanou trestnou činnost by si tak mohli odsedět až tři roky ve vězení.

Prozradil ho zápach  

Na nepříjemný zápach si městským strážníkům v pátek 6. ledna okolo páté hodiny odpolední postěžovali lidé bydlící v blízkosti Zadní ulice v Rumburku. Hlídka přijela místo zkontrolovat a k původci stížností je v krátké době dovedl nejen zápach, ale i hustý černý kouř. To pan M. zde pálil kabely, aby z nich po odhoření umělých částí vypreparoval barevné kovy. Po příjezdu hlídky a po domluvě strážníků oheň uhasil a slíbil, že už tímto způsobem věci likvidovat nebude.

  gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail