Benteler – jeden z největších zaměstnavatelů na Šluknovsku bude rozšiřovat výrobu

Tištěné noviny 03/2012 | 23. 2. 2012 | Nezařazené

Rumburk • Firma Benteler Automotive Rumburk, výrobce automobilových kovových dílů, začne v srpnu v průmyslové zóně v Rumburku stavět novou halu. Práci v ní najde asi 120 lidí.

Již teď rumburská firma zaměstnává necelých sedm set lidí.V nové výrobní hale, která by měla být dostavěna již v roce 2013 a jejíž plocha by měla mít více než 11 tisíc metrů čtverečních, by měly být vybudovány prostory pro logistiku a technologii laserového řezání a bodového sváření. Tyto technologie jsou určeny k výrobě kovových automobilových dílů. Výroba v nové hale by tak měla podpořit výrobu v hale současné. Ročně by mělo být v hale zpracováno osm až deset milionů plechových výlisků.

Benteler Automotive Rumburk, který byl založen v roce 2004 jako dcera německého koncernu Benteler, zahájil výrobu v Rumburku o rok později. Je největším zaměstnavatelem ve městě, které se dlouhodobě potýká s téměř dvanáctiprocentní nezaměstnaností. Na jedenáctitisícové město připadá té-měř devět set nezaměstnaných. Dalších 120 pracovních míst by pomohlo snížit nezaměstnanost v celém regionu a naopak zvýšit životní úroveň zdejších obyvatel.

 gdo

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/02/23/benteler-jeden-z-nejvetsich-zamestnavatelu-na-sluknovsku-bude-rozsirovat-vyrobu/