Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Budoucí zdravotníci na návštěvě ve školce

V Mateřské škole Komenského v Rumburku se sešly dvě odlišné skupiny neplnoletých. Těm prvním k plnoletosti chybí jen kousek a ti druzí o ní ještě nemají ani potuchy.

Děti ze školky totiž opět navštívili studenti a studentky ze Střední zdravotnické školy v Rumburku. Připravili si zdravotně informační program, s nímž předškoláky seznámili s důležitostí některých vyšetření, jak mají postupovat v případě možných krizových situací i jak se starat o své zdraví. Budoucí sestřičky změřily dětem tlak krve, ukázaly, jak zavázat poraněnou ruku nebo nohu, na modelu lidského těla ukazovaly dětem některé vnitřní orgány. Malé děti se rády a se zájmem zapojily, zároveň předvedly velkým klukům a holkám své znalosti a dovednosti v oblasti zdravovědy. Co je však nejvíce zaujalo, bylo telefonování z místa nehody na příslušná pracoviště – policie, hasiči, nemocnice.

A jaké byly postřehy budoucích zdravotníků? „Byli jsme příjemně překvapeni s jakým nadšením děti spolupracovaly. Práce s nimi byla celkem těžká, i když byly velmi hodné, pořád nám chtěly něco povídat. Byla to zajímavá zkušenost. Již jsme pracovali se starými lidmi v domově důchodců, proto jsme si rádi vyzkoušeli spolupracovat s předškolními dětmi.“Jak vidno, obě strany si z tohoto dopoledne odnesly nové a zajímavé zkušenosti. A my učitelky si potvrdily staré známé pravidlo – nejlíp se vše naučíš, když si to vyzkoušíš.

R. Malá   

Tisk Tisk | E-mail E-mail