Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hejtmanka bojuje za bezpečnost na Šluknovsku u kulatého stolu

Ústí nad Labem, Šluknovský výběžek • Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se obává, že nepokoje na Šluknovsku, kde sociální napětí mezi místními lidmi a skupinami nepřizpůsobivých stále přetrvává, opět vypuknou s příchodem teplejšího počasí.

vanhova_0 Nalézt řešení této situace se pokusili zástupci Ústeckého kraje v čele s hejtmankou Vaňhovou při posezení u kulatého stolu. Téma jednání bylo jediné: situace na Šluknovsku a dalších vyloučených lokalitách.

Účastníci setkání se pokusili zmapovat aktuální stav a zhodnotit plnění závazků ze strany vlády, policie a dalších subjektů, které zazněly v září loňského roku v souvislosti s občanskými nepokoji ve Varnsdorfu a Rumburku. Jedním z bodů byla podrobná informace Policie ČR o posílení policejních jednotek ve Varnsdorfu nebo návrh opatření ministerstva vnitra k prevenci a účinnému řešení potenciálních sociálních konfliktů.

„Obávám se, že s příchodem teplejších měsíců začnou slušní občané žijící v blízkosti sociálně vyloučených lokalit dávat opět najevo svoji frustraci z neplnění řady závazků, které obdržely zejména od premiéra a dalších vládních představitelů,“ zdůraznila Jana Vaňhová.

Ta také při jednání představila »Ústeckou výzvu za bezpečný kraj«, v níž apeluje na vládu a poslance, aby byl co nejdříve schválen Parlamentem ČR Ústecký balíček legislativních změn a uveden do praktického života a aby vláda ČR urychleně zrealizovala sliby dané premiérem Petrem Nečasem občanům Šluknovska v září loňského roku.Kompletní znění výzvy, včetně možnosti její podpory, naleznete na internetových stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz.

-g-

Tisk Tisk | E-mail E-mail