V anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2011 boduje i Tomáš Fúsek

Tištěné noviny 03/2012 | 23. 2. 2012 | Nezařazené

Anketa Nejúspěšnější sportovec roku má za úkol najít nejlepší sportovce všech různých zaměření a disciplín v každém okrese. Ti nejlepší se pak utkají v kole krajském. V okrese Děčín tuto anketu vyhlašuje okresní svaz ČSTV spolu s Deníkem.V hodnocení kolektivů dospělých se na třetím místě umístil SK Slovan Varnsdorf za basketbalovým družstvem BK Děčín a za TJ Kajak Děčín – kanoistika.

biatlon

Do Top Ten dospělých se, stejně jako v letech předešlých, prosadil mikulášovický univerzální sportovec Tomáš Fúsek. Právě ten se po loňském devátém místě posunul na výbornou čtvrtou příčku a zůstal tak jen krůček od stupňů vítězů. Přesto prý takové umístění vůbec nečekal: „Loňská sezona nepatřila zrovna k nejvydařenějším, konkurence stále stoupá a mladí se derou vpřed. Moje sportovní kariéra je v mém věku v první řadě závislá na zdravotních možnostech, a tak všechny výpadky v tréninku se pak zákonitě odrazí na fyzické připravenosti,“ poznamenal Fúsek.

Závěr roku byl však pro Tomáše velmi úspěšný a výsledkově posbíral, co se dalo. Získal titul Mistr republiky v TZ ve štafetách, titul vicemistr ČR ve smíšených dvojicích, třetí místo na mistrovství světa v orientačním biatlonu štafet.Jeho letošní příprava je směřována na dva vrcholy sezony, a sice na mistrovství ČR jednotlivců, které se poběží na domácí půdě v Mikulášovicích, druhým vrcholem je pak účast na mistrovství světa v Estonsku.                          

-r-

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/02/23/v-ankete-nejuspesnejsi-sportovec-roku-2011-boduje-i-tomas-fusek/